Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 12 grudnia 2008 
    

XFX wkrótce producentem kart ATI Radeon


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 20:34
Już wkrótce na rynek mogą trafić karty graficzne z serii ATI Radeon produkowane przez XFX. Firma będąca dotychczas wyłącznym partnerem Nvidii jest już w pełni zdecydowana na rozpoczęcie produkcji i sprzedaży kart AMD, a swoją decyzję oficjalnie ogłosi najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu. Jeżeli tak się stanie, będzie to drugi po Gainwardzie producent, który zrezygnował z produkcji kart wyłącznie Nvidii. Ponadto nieoficjalnie mówi się, że XFX planuje wejście smoka wprowadzając do sprzedaży liczne wersje podkręcone i autorskie kart Radeon HD 4800. Jak wiadomo na podobny ruch może wkrótce zdecydować się także EVGA.

Ucieczka producentów z obozu Nvidia wywołana jest znaczącym spadkiem sprzedaży kart GeForce w ostatnich miesiącach - w efekcie partnerzy produkujący wyłącznie akceleratory Nvidia narzekają na zbyt niski poziom dochodów.

Firma z Santa Clara podjęła już wcześniej próbę ratowania sytuacji, wykluczając (link) z grona producentów pięć najmniejszych firm: Foxconn, Club 3D, Albatron, Biostar i ECS. Ruch ten miał poprawić sytuację finansową pozostałych na rynku czołowych producentów takich jak jak EVGA, XFX czy też BFG.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.