Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 16 grudnia 2008 
    

Producenci przygotują tanie dyski HDD 2.5"


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 13:10
(1)
Najwięksi producenci dysków twardych: Seagate, Western Digital oraz Hitachi pracują nad nowymi dyskami twardymi o wielkości 2.5 cala, których głównym atutem ma być przede wszystkim niska cena. Nowe dyski będą składać się tylko z jednego talerza, a ponadto zbudowane zostaną z tańszych w produkcji komponentów. Napędy zaoferują pojemność 80-120GB i trafią na rynek w 2 kwartale przyszłego roku. Według wstępnych założeń cena dysków będzie o około 40% niższa w stosunku do typowych, oferowanych obecnie modeli, dzięki czemu mają być one chętniej wybierane przez producentów netbooków.

Producenci dysków maja także nadzieję, że oferta pozwoli skuteczniej konkurować z coraz bardziej popularnymi nośnikami SSD, które powodują niższą od wcześniej zakładanej sprzedaż 2.5" dysków HDD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawe (autor: Meteor | data: 18/12/08 | godz.: 21:31)
    dlaczego nikt nie skomentowal tego niusa. A moim zdaniem to wazna wiadomosc, bo mam wrazenie, ze wyznacza date konca HDD jako podstawowego magazynu danych w komputerach PC... a zacznie sie od netbookow. Potem beda laptopy, a na kocu desktopy...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.