Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 19 grudnia 2008 
    

Nowy wyświetlacz w ofercie AOC


Autor: Zbyszek | źródło: Engadget | 20:25
(7)
AOC wkrótce rozpocznie sprzedaż nowego wyświetlacza LCD. Model V22 Verifino ma czarną obudowę wykończoną materiałem typu "piano-glossy" i przeznaczony jest dla osób ceniących nowoczesny design. Monitor został wyposażony w ekran o całkowitej grubości zaledwie 12 milimetrów z podświetlaną diodami LED 22" matrycą o rozdzielczości 1680x1050 pikseli. Jasność wyświetlanego obrazu wynosi 300 cd/m2, czas reakcji plamki został określony na poziomie 2ms (GTG) natomiast deklarowany współczynnik kontrastu dynamicznego to 100 000:1. Do podłączenia do komputera służą złącza HDMI, DVI oraz D-Sub, ponadto wyświetlacz zawiera wbudowane głośniki stereo i kamerę internetową wraz z mikrofonem. Dokładna cena nie została jeszcze sprecyzowana przez producenta.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. diody (autor: Waker | data: 20/12/08 | godz.: 12:09)
    ciekawe co daje te podświetlenie diodami czy obraz rzeczywiście jest lepszy - napewno jest równomiernie podświetlony

  2. @Waker (autor: Blazakov | data: 20/12/08 | godz.: 15:39)
    Niekoniecznie. LEDy to po prostu rząd diod zastępujący katodę - zwykle daje to jaśniejszy obraz, także zaraz po włączeniu, kiedy katody muszą się nagrzać. Do tego nie starzeją się z czasem.

    Ale są one umieszczone (zwykle) w normalnym położeniu, czyli po bokach matrycy, co równomiernego podświetlenia wcale nie zapewnia.


  3. Generalnie są trzy rodzaje podświetlania diodowego (autor: Zbyszek.J | data: 20/12/08 | godz.: 16:45)
    1) "Pseudo LED" - katody CCFL zastępuje się rzędami diod - wówczas nie ma mowy o równomiernym podświetlaniu, a zyskuje się jedynie niższe zużycie energii, no może jeszcze większe możliwości sterowania podświetleniem.

    2) Zamiast 3-4 pasków, białe diody LED znajdują się na całej powierzchni ekranu za matrycą.
    Jest równomierne podświetlenie, a jeżeli zastosuje się do tego system odpowiedniego wygaszania diod w zależności od tego co w danej chwili jest wyświetlane na ekranie, poprawia się tez kontrast i odwzorowanie czerni i białego koloru (na białych obszarach np. śnieg na filmie diody świecą z full jasnością, na czarnych np w scenach nocnych są całkowicie wygaszane). Rozwiązanie droższe od poprzedniego.

    3) Trójkolorowe podświetlanie LED - każdy kolor składowy piksela podświetlany jest diodą o identycznym kolorze - rozwiązanie wzorcowe, ale i najdroższe.


  4. W zasadzie (autor: Zbyszek.J | data: 20/12/08 | godz.: 16:48)
    podświetlanie 2 metodą można rozbić jeszcze na 2 osobne rodzaje - ze sterowaniem dynamicznym diodami, i bez sterowania.

    Dostajemy wówczas 4 rodzaje sterowania które różnią się ceną i oferowaną jakością obrazu

    1 - paski diodowe zamiast katod tzw. "pseudo LED"
    2 - diody na całej powierzchni bez sterowania
    3 - diody na całej powierzchni z odpowiednim sterowaniem w zależności od tego co jest wyświetlane na ekranie.
    4 - trójkolorowe podświetlanie LED ze sterowaniem diodami.


  5. ... (autor: Waker | data: 20/12/08 | godz.: 18:34)
    wydaje mi się że opcja 3 najlepsza czyli równomiernie umieszczone diody (co daje równomierne podświetlenie) z sterowaniem na zasadzie gdzie jest ciemny (czarny) fragment obraz tam diody są wyłączone co by dawało idealną czerń. Przy katodach idealna czerń jest nie do osiągnięcia bo przecież matryca cały czas jest podświetlana.
    Aha jeszcze jedno - opcja numer jeden to niezła ściema i przypuszczam że taki monitor byłby nie do odróżnienia w codziennym użytkowaniu od takiego podświetlonymi katodami. Teraz tylko pytanie jak odróżnić poszczególne metody podświetlania LED-ami - wątpię by producent podawał takie informacje


  6. Z innej beczki - design zerżnięty z Samsunga :) (autor: Jerry Boy | data: 20/12/08 | godz.: 21:41)
    Co za czasy :) Samsung liderem...

  7. Dynamiczne podświetlenie... bla bla (autor: PiotrexP | data: 21/12/08 | godz.: 16:08)
    Całe to dynamiczne podświetlenie to tylko w teorii pięknie wygląda. Tego po prostu nie da się dobrze zrobić o ile diody nie będą miały rozmiarów tożsamych z fizycznym pikselem. Już widzę te panele z 2 milionami diod LED hehe. W praktyce da się zrobić to samo co zwykle czyli obniżyć jasność na całym obszarze ekranu, a na tym zawsze ucierpią jasne elementy wyświetlanego obrazu. Obniża to praktyczność zastosowania dramatycznie, szczególnie w warunkach obrazu komputerowego. Już od dawna przerabiamy to w projektorach.
    Z gówna bata nie ukręcisz... szykuje się kolejny zmarnowany rok na inkubację tego technologicznego trupa. Tym razem ubranego w... da...da... podświetlenie LED... oł jeee... Eeeech.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.