Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 13 grudnia 2001 
    

VIA prezentuje dla przenośnych komputerów


Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:43
VIA w dniu dzisiejszym przedstawił mobilny chipset VIA ProSavageDDR KN266 przeznaczony dla systemów przenośnych opartych na procesorach AMD Athlon 4 oraz AMD Duron. VIA twierdzi, że ich nowy układ osiąga wydajność równorzędną z najszybszymi desktopami i oferuje wzrost wydajności w aplikacjach o 30% w porównaniu do poprzedniej generacji VIA ProSavage KN133. Dodatkowo niskie napięcie DDR266 SDRAM połączone z technologią AMD PowerNow! obniża zużycie energii, jednocześnie wydłużając żywotność i użycie baterii. VIA ProSavageDDR KN266 zawiera również technologię S3 Graphics ProSavage8 (o przepustowości równorzędnej AGP 8X) zintegrowaną w mostku północnym. Ta technologia oferuje wysokiej jakości obraz wideo w kluczowych aplikacjach, takich jak np.: odtwarzanie DVD, jednocześnie eliminuje potrzebę posiadania osobnej karty graficznej. Dzięki temu możliwa jest oszczędność miejsca na płycie głównej, zmniejszenie liczby tranzystorów, mniejsze zużycie energii w wąskich i lekkich notebookach. ProSavage8 jest rozszerzoną wersją rdzenia ProSavage4 stosowanego z powodzeniem w VIA ProSavage KN133.

”VIA ProSavageDDR KN266 wraz z procesorem AMD Athlon 4 stanowi nowy, milowy krok w wydajności mobilnych systemów” powiedział Ted Lee, Vice Prezydent Sprzedaży i Marketingu w VIA Technologies, Inc. „Pamięci DDR i zintegrowana grafika ProSavage8 umieszczają wydajność profesjonalnego desktopa w eleganckim, małym notebooku, jednocześnie wydłużają żywotność baterii, a co za tym idzie zwiększają zadowolenie użytkownika”

„Chipset VIA's ProSavageDDR KN266 przenosi notebooki na zupełnie nowy poziom wydajnościowy” powiedział Rich Heye, Vice Prezydent Działu Inżynierii i Infrastruktury z
AMD Computation Products Group. „Technologia pamięci DDR jest wewnętrzną składową sukcesu platform systemowych opartych na procesorach AMD. Wprowadzenie wydajnych pamięci DDR do mobilnych rozwiązań pomoże zwiększyć wydajność notebooków opartych na procesorach AMD Athlon 4 i AMD Duron.

„Fachowość VIA, jej znajomość struktury chipsetu oraz pozycja lidera w dostarczaniu na rynek technologii obsługi szybkich pamięci DDR jest wyraźnie pokazana przez KN266” skomentował Dr. Jon Peddie, Prezydent firmy Jon Peddie Research.

”Nasze badania pokazują, iż segment IGC (rynek mobilnej grafiki) przeżywa rozkwit, jest dodatkowym bonusem dla rynku rozwiązań przenośnych. Przewidujemy, że w roku 2003 zostanie wysłanych 27 milionów przenośnych komputerów, a z tego 32% będzie zasilanych przez IGC.”

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.