Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 11 lutego 2009 
    

Kaspersky potwierdza atak na swoją WWW


Autor: Redakcja | 11:05
(3)
Kaspersky Lab potwierdza, że domena usa.kaspersky.com została zaatakowana w piątek, 6 lutego 2009 r. Atak został przeprowadzony z wykorzystaniem metody „SQL injection" i dotyczył jednej z podstron serwisu poświęconej pomocy technicznej. Wykorzystana przez hakera luka znajdowała się w nowej wersji strony pomocy technicznej uruchomionej pod koniec stycznia 2009 r. Hakerowi udało się dostać do struktury strony jednak próba pobrania danych nie powiodła się, w związku z czym żadne informacje nie wyciekły ani też nie zostały zmodyfikowane.

Po wykryciu luki personel amerykańskiego oddziału Kaspersky Lab podjął działania w celu jej usunięcia. Haker nie miał możliwości uzyskania dostępu do jakichkolwiek innych sekcji pozostałych stron Kaspersky Lab, w tym polskiej.

Pracownicy amerykańskiego oddziału Kaspersky Lab w chwili obecnej badają incydent przy udziale Davida Litchfielda z niezależnej organizacji Next Generation Security Software. Po zakończeniu analizy raport Litchfielda zostanie upubliczniony.

Eksperci z Kaspersky Lab rozumieją, że atak mógł mieć znacznie poważniejsze skutki i przeprowadzają dodatkowy, bardzo szczegółowy audyt bezpieczeństwa wszystkich oficjalnych stron firmy na całym świecie, aby podobny atak nie mógł mieć miejsca w przyszłości.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. nie taki atak (autor: Macom | data: 11/02/09 | godz.: 13:18)
  to będzie (zapewne) inny :D

 2. A gdzie jest prawda? (autor: ReMoS | data: 11/02/09 | godz.: 23:46)
  http://wiadomosci.onet.pl/...352,18,1,1,,item.html

  Tutaj napisali, że straszliwie zhakowana została, że kody, że seriale, że blebla ble...


 3. ... (autor: gindek | data: 12/02/09 | godz.: 19:56)
  A to co pisza to juz zalezy od tego kto sponsoruje tego "newsa"

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.