Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 24 lutego 2009 
    

Premiera myszy SideWinder X8


Autor: DYD | 22:07
(4)
Microsoft ogłosił wprowadzenie do polskich sklepów nowej myszy dla graczy - SideWinder X8. To pierwszy bezprzewodowy projekt z linii SideWinder, który skierowany jest do wymagających użytkowników, jakimi są gracze komputerowi. X8 łączy w sobie technologię śledzenia ruchów myszy (Blue Track) oraz bezprzewodowe rozwiązania zapewniające przesyłanie sygnału bez opóźnień. Dzięki regulowanemu zakresowi czułości (od 250 dpi do 4000 dpi), mysz zapewnia graczom maksymalną kontrolę i precyzję sterowania. Bezprzewodowa mysz SideWinder X8 pojawi się w sklepach od 10 marca 2009 roku na terenie całego kraju.

Technologia Blue Track - technologia śledzenia ruchów myszy, gdzie przetwarzanie obrazu wynosi 13000 klatek na sekundę, maksymalne przyśpieszenie 75 g, a maksymalna prędkość to 120 dpi.

Ładowany akumulator. SideWinder X8 oferuje do 30 godzin aktywnego grania na jednym ładowaniu. Dodatkowe ładowanie poziomu energii podczas zabawy (tzw. funkcja charge-and-play) można uzyskać dzięki specjalnemu kablowi - nawijanemu na bezprzewodowy odbiornik.

System wymiennych stopek. Chowane w bezprzewodowym odbiorniku wymienne stopki myszy ułatwiają użytkownikom dobór preferowanych wartości poślizgu. Gracze mogą wybrać te, które najlepiej pasują do ich preferencji i używanego podłoża.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Czaiłem się (autor: Blazakov | data: 24/02/09 | godz.: 22:42)
  na pierwszego sidewindera. Potem wyszła wersja "kryzys edition" z zaokrąglonymi kształtami (metroseksualnym recenzentom nie podobał się kanciaty design :) ), bez wyświetlacza i ze słabszych materiałów. Tutaj widzę delikatny powrót do kanciatej linii, ale jednak charakter się zdecydowanie zmienił. No i technologia bezprzewodowa... To jednak nie kabel.

 2. @Blazakov (autor: Takkyu | data: 24/02/09 | godz.: 23:35)
  "To jednak nie kabel"
  W moim odczuciu zdecydowanie wygodnie korzysta się z myszy na kablu. Może dla niektórych 200 zł za mysz z przewodem to przesada, jednak precyzja myszy bezprzewodowych, nawet tych wysokiej klasy nie jest zbyt dobra...


 3. A zapowiadało się tak fajnie. (autor: Thradya | data: 25/02/09 | godz.: 12:42)
  30h to lekka przesada.

 4. @Takkyu (autor: Blazakov | data: 25/02/09 | godz.: 18:09)
  Najwyraźniej źle mnie zrozumiałeś. :) Ja właśnie ubolewam nad brakiem kabla. Bluetooth notorycznie zrywa połączenie i nie używa się go nawet już w klawiaturach biurowych, 2,4Ghz (czy ile tam "zwykła" radiowa mysz ma) jest powolne, a podczerwień to imho porażka na całej linii.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.