Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 18 marca 2009 
    

Nokia likwiduje 1700 miejsc pracy


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 17:41
(1)
Największy na świecie producent telefonów komórkowych, Nokia ogłasza zwolnienia pracowników. Koncern potwierdził dziś oficjalnie konieczność likwidacji 1700 miejsc pracy z powodu malejącego popytu. Aktualnie firma zatrudnia łącznie około 130 tysięcy osób na całym świecie. Zwolnienia dotyczyć będą głównie pracowników zajmujących się produkcją telefonów komórkowych. Wypowiedzenia otrzymają także zatrudnieni w działach marketingu oraz badań i rozwoju (R&D). Zwolnienia to część przedstawionego w zeszłym miesiącu planu restrukturyzacji, który ma pomóc firmie przetrwać okres kryzysu. Oprócz zwolnień plan zakłada zamknięcie jednego z pięciu centrów R&D, ograniczenie produkcji i wprowadzenie rotacyjnego systemu pracy.

Szefostwo firmy na nadzieję, że podjęte działania pozwolą zmniejszyć koszty operacyjne o 700 milionów dolarów do końca 2010 roku. Nokia posiada aktualnie blisko 40% udział w rynku telefonów komórkowych.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. pocztek (autor: ditomek | data: 19/03/09 | godz.: 16:28)
    konca nokii

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.