Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 20 marca 2009 
    

Cisco przejmuje Pure Digital Technologies


Autor: DYD | 09:57
Cisco ogłosiło decyzję o przejęciu Pure Digital Technologies Inc., znanej z popularnej w Stanach kamery Flip Video. Produkty Pure Digital w krótkim czasie podbiły rynek amerykański, gdzie sprzedano już ponad 2 miliony egzemplarzy. Cechą produktów Flip Video jest łatwość użytkowania i oprogramowanie FlipShare. Służy ono do natychmiastowej edycji wideo i przesyłania klipów do serwisów typu YouTube czy MySpace. Po przejęciu firma Pure Digital stanie się częścią konsumenckiego segmentu Cisco, czyli Cisco Consumer Business Group. Dziś stanowią go produkty marki Linksys by Cisco do budowy sieci domowych i zarządzania multimediami oraz rozwiązania audio-wideo.

“Przejęcie Pure Digital jest ważnym elementem strategii Cisco, nakierowanej na rozwój oferty dla rynku konsumenckiego. Firma dąży do zawładnięcia pionierskimi rozwiązaniami w obszarze media enabled home – obsługi muzyki, filmów, gier i plików w domu oraz visual networking – pełnej integracji zarządzania mediami” - powiedział Ned Hooper, starszy wiceprezes ds rozwoju Cisco i segmentu konsumenckiego. “Firma Pure Digital poprzez kamerę Flip Video zrewolucjonizowała sposób, w jaki ludzie nagrywają, edytują i przesyłają pliki wideo. Przejęcie Pure Networks to dla Cisco przejście na kolejny etap rozwoju oferty dla klientów indywidualnych. Możliwości oferowane przez Flip Video wyznaczają bowiem nowe, światowe trendy w rozrywce i komunikacji.

Nabycie Pure Digital wpisuje się w strategię Cisco “build, buy and partner”, która ma na celu wkraczanie firmy na nowe rynki w momencie ważnych dla nich przemian. Zgodnie z umową Cisco zapłaci za udziały Pure Digital swoimi akcjami o wartości ok. 590 milionów dolarów. Dodatkowo, pracownicy przejętej firmy, którzy pozostaną w zespole, otrzymają akcje Cisco o wartości 15 milionów dolarów. Obecnie trwa proces dostosowań formalnych do obowiązujących wymogów prawnych i księgowych. Sfinalizowanie umowy spodziewane jest w czwartym kwartale roku budżetowego Cisco 2009.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.