Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 20 maja 2009 
    

Nowa generacja Atomów i platform


Autor: DYD | 15:46
(2)
Dzisiaj Intel ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące nowej generacji procesorów Intel Atom (nazwa kodowa Pineview) oraz dedykowanych do nich platform (nazwa kodowa Pine Trail). Dostawy zaplanowane są jeszcze na ten rok. Podczas dzisiejszego briefingu zostały omówione obie platformy Pine Trail M (netbook) i Pine Trail D (nettop). Intel ujawnia, że Pine Trail zapewni lepszą wydajność, niższe wydzielanie ciepła i pobór prądu, a dzięki temu dłuższą żywotność baterii oraz zwiększenie częstotliwości rdzenia grafiki (tylko w wersji netbook).

Ponadto Pine Trail będzie rozwiązaniem 2-chipowym, z grafiką i zintegrowanym kontrolerem pamięci, dzięki czemu możliwe jest m.in. obniżenie kosztów platformy.

Wzrost na rynku netbooków jest silny, a duża część dostarczanych urządzeń jest wyposażona w procesory Atom. Jeszcze w tym roku przewidziany jest również wzrost w kategorii nettopów. Do tej pory Intel jest zaangażowany w prawie 300 projektów netbooków i nettopów z ponad 30 partnerami (OEM i ODMS).

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No ciekawe... (autor: shadowxxz | data: 20/05/09 | godz.: 16:03)
    żeby się tylko postarali z tą grafiką bo później, bo już nvidia tego nie poprawi

  2. tragedia (autor: Marek1981 | data: 20/05/09 | godz.: 20:01)
    jak dalej bedzie intel dążył do tego by w laptopach i stacjonarkach były tylko gotowe platformy to zapowiada się niezła kicha dla nas.
    Jak do tej pory grafika made in Intel jest najgorszą opcją (nawet via lepiej stoi)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.