Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 22 maja 2009 
    

Szybkie karty pamięci SDHC Panasonic


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 07:01
(2)
Panasonic wkrótce rozpocznie sprzedaż kart pamięci formatu SDHC, które mają zapewniać wydajność wystarczającą dla większości zaawansowanych urządzeń dostępnych na rynku. Nowe karty należą do serii Gold pracującej w 10 klasie prędkości i będą dostępne w wersjach o pojemności 4, 8, 16 i 32 GB. Nośniki oferują prędkość do 22 MB/s, a minimalna gwarantowana szybkość zapisu danych wynosi 10 MB/s. Modele o pojemności 32 GB umożliwiają zapis ponad 6000 zdjęć wykonanych aparatem o rozdzielczości 10 megapikseli. Sprzedaż kart rozpocznie się na początku przyszłego miesiąca. Cena nie została jeszcze podana.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "wydajność wystarczającą dla wszystkich" (autor: bmiluch | data: 22/05/09 | godz.: 10:11)
  no nie - proszę nie traktować nas jak skończonych debili -
  dla niektórych wymagających zastosowań potrzebny jest gwarantowany zapis 100MB/s i więcej

  np. robienie zdjęć seryjnych - tryb RAW/5 klatek na sek.

  jeżeli ktoś zacznie się rozwodzić, że aparaty i tak nie są w stanie zapisywać danych z bufora na kartę z taką prędkością...
  odpowiedź jest prosta - skoro nie ma takich kart, to i nie ma apartów które mogą je wykorzystać; nie zmienia to faktu, że taki mechanizm jest możliwy i przydatny (np. pentax k10d zapisywał seryjnie dowolną ilość zdjęć, zaś po przepełnieniu bufora prędkość robienia zdjęć była ograniczona prędkością zapisywania danych z bufora na kartę)


 2. już nie wspomnę faktu (autor: bmiluch | data: 22/05/09 | godz.: 10:17)
  że czasami dobrze jest mieć pewien zapas mocy/prędkości; ze względów prakrycznych może się okazać, że zapisanie danych na kartę z pedkością 30MB/s wymaga karty z prędkością zapisu 50MB/s - np. aparat potrzebuje trochę czasu pomiędzy kolejnymi zapisami - nie może zapisywać dane przez 100% czasu

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.