Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 14 lipca 2009 
    

Technologia LED - info od Samsunga


Autor: DYD | źródło: Samsung | 18:43
(5)
Firma Samsung przedstawiła nową generację telewizorów opartych na technologii podświetlenia diodami LED. Firma była taka miła i opisała w skrócie, czym się ta technologia charakteryzuje (nie, to nie jest tekst sponsorwany, nadal korzystam z technologii CCFL :-) LED (light emitting diode) to maleńkie diody, które zrewolucjonizowały przemysł elektroniczny. Dziś obecne są w wielu dziedzinach życia - wykorzystuje się je zarówno w przemyśle ciężkim, jak i oświetleniu dekoracyjnym. Samsung wykorzystuje diody LED do tylnego podświetlenia panelu w miejsce dotychczasowych, tradycyjnych lamp CCFL. Zapewnia to smukłość obudowy, jakość obrazu i oszczędność energii.

Zastosowanie tylnego, krawędziowego podświetlenia diodami LED przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu (wysoka dynamika kontrastu i nasycenia kolorów, a zwłaszcza intensywności bieli i czerni). Jest to możliwe, ponieważ układ podświetlenia LED można wygasić do 1% jasności, co umożliwia uzyskanie niezwykle głębokiej i naturalnej czerni. Brak lamp jarzeniowych skraca czas wygaszania się punktów z bardzo jasnych do bardzo ciemnych i wpływa na naturalność wyświetlania dynamicznych scen.

Zastosowanie tylnego podświetlenia panelu diodami LED sprawia, że nowe telewizory zużywają o 40% mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi odbiornikami LCD. Ponadto unikatowa obudowa Touch of Color nie zawiera lotnych związków organicznych i jest w pełni zdatna do recyklingu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. taaa... (autor: Duke Nukem PL | data: 14/07/09 | godz.: 19:37)
  "Zapewnia to smukłość, jakość obrazu i oszczędność energii." - chyba smukłość obudowy?
  "wysoka dynamika kontrastu i nasycenia kolorów - zwłaszcza bieli i czerni" - tak, to szczególny rodzaj kolorów bo pozostałe już nie są takie szczególne więc nie mają takiego nasycenia :)
  "W czasie swojej pracy [nowe telewizory] nie emitują energii cieplnej, co pozwala zrezygnować ze stosowania pasywnych bądź aktywnych systemów chłodzenia..." - są chłodzone ciekłym helem wykorzystując zjawisko nadprzewodnictwa? Nie nie. Używają nowej technologii Czarna Dziura wsysającej wszelkie niepożądane promieniowanie cieplne w niebyt Kosmosu :P


 2. za dużo wycinałem... (autor: DYD-Admin | data: 14/07/09 | godz.: 19:49)
  ...sformułowania "Nasze telewizory" ... stąd wpadki... :-)

 3. megon (autor: megon | data: 14/07/09 | godz.: 20:43)
  niech napiszą jak wygląda logo orange podczas reklamy - nie chodzi mi tutaj o reklamę - ale o całkowite wygaszenie diód w celu uzyskania czarnego tła - tym samym nie ma co doświetlić centralnego punktu w tym wypadku loga - obraz wygląda wtedy koszmarnie - oczywiście oglądanie reklam to nie wszystko. Następne w kolejności pewnie będą diody RGB a później połączenie podświetlenia bocznego RGB i tylnego - ale trzeba najpierw posprzedawać LED TV :0

 4. Samsung jako jeden z ostatnich producentów (autor: dabia | data: 15/07/09 | godz.: 01:51)
  telewizorów LCD wprowadził podświetlanie LED-ami. Nie dość, że zrobił wokół tego medialny raban, jakby odkrył Amerykę, to zrealizował to w prymitywnej technice podświetlania bijąc przez pół roku medialną pianę, że to konkurencja się myli (jeszcze parę miesięcy temu zażegnywali się, że nie mają zamiaru robić podświetlania z miejscowym wygaszaniem).

 5. LED TV ? WOW ! SUPER ! (autor: Torwald | data: 15/07/09 | godz.: 20:45)
  Szkoda tylko, ze robia ludziom wode z mozgow...
  Zaden z nich nie ma selektywnego podswietlenia matrycy, tylko paski ledow na krawedziach...
  Sony prawie rok czasu sprzedaje serie X, gdzie podswietleniem zajmuja sie paczki diod RGB - i to robi wrazenie.
  Tak samo jak ich 'magiczne' 600Hz: jak bedziecie mieli okazje, to spytajcie sie kogos w sklepie jak to dziala. Wezcie chipsy i cole, bo w 90% przypadkow zaserwuja wam niezla bajke :D
  Ehh... nie chce mi sie dalej pisac o wyczynach ludzikow od marketingu i reklamy... Oni by eskimosom lod sprzedali...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.