Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 27 lipca 2009 
    

Raport McAfee - oszustwa w Internecie


Autor: DYD | 18:01
(3)
W pierwszej połowie 2009 roku McAfee Avert Labs skatalogowało ponad 1,2 mln unikatowych próbek szkodliwego oprogramowania. Oznacza to, że może zostać pobity ubiegłoroczny rekord tworzenia nowych zagrożeń. Tempo wzrostu liczby szkodliwych programów wyraźnie przyspiesza. W pierwszej połowie 2008 roku McAfee wykryło zaledwie ok. 500 tys. unikatowych próbek malware'u. W drugiej połowie roku przybył już milion próbek - co daje 1,5 mln próbek malware'u w całym 2008 roku.

"W pierwszej połowie 2009 roku zarejestrowaliśmy prawie trzykrotnie więcej próbek szkodliwego oprogramowania, niż w tym samym okresie 2008 roku" - powiedział Dave Marcus, dyrektor ds. badań nad bezpieczeństwem i komunikacji w firmie McAfee. "Ten dramatyczny wzrost wskazuje, że dla użytkowników nadchodzą ciężkie czasy - gdyż malware infiltruje coraz więcej platform, którym dotychczas ufaliśmy".

Ostatni white paper firmy McAfee na temat oszustw finansowych w Internecie pokazuje, jak wiele szkodliwych programów może zostać wykorzystanych do oszukiwania i okradania użytkowników.

Kluczowe wskaźniki przytoczone w raporcie pokazują, że:

* 30-40% trojanów wykradających hasła działa w grach online i w światach wirtualnych, co pokazuje wysoką wartość wirtualnych zasobów
* 80% wszystkich emaili związanych z bankowością jest fałszywych
* Przeciętna strata ofiary phishingu wynosiła 866 USD

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: doxent | data: 28/07/09 | godz.: 14:33)
    U mnie to jest prawie na porządku dziennym, że muszę komuś usuwać wirusy i konie trojańskie. W 90% przypadków pochodzą one z pamięci przenośnych. Kiedyś usuwało się wiry z maili ale teraz to rzadkość. Wystarczyłaby mała poprawka systemu uniemożliwiająca uruchomienie się pliku autorun.inf z innych źródeł jak tylko CD/DVD a ilość zagrożeń spadłaby dramatycznie. Jest co prawda możliwość ograniczenia tego w rejestrze ale wtedy nie działa autorun z żadnych źródeł. Można też użyć programu USB Firewall.

  2. doxent (autor: Dabrow | data: 28/07/09 | godz.: 15:42)
    ale autoplay możesz wyłączyć dla konkretnych napędów. A nie "wszystkie albo żaden"....

  3. pendrive zwykle nie jest konkretnym napędem (autor: doxent | data: 28/07/09 | godz.: 16:02)
    więc jak tutaj dla nich wyłączyć autorun gdy wcześniej się go na oczy nie widziało a przyniesiony często zawiera na sobie niechciane bonusy które tylko korzystają z okazji.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.