Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 4 sierpnia 2009 
    

Stacja robocza HP Z800 @ NVidia Tesla


Autor: DYD | 19:50
(4)
NVidia zapowiedziała dzisiaj, iż rozbudowywalna stacja robocza HP Z800 wyposażana jest w do dwóch procesorów graficznych NVIDIA Tesla. Przedsiębiorstwa opierające się na stacjach roboczych HP w celu przyspieszenia pracy w takich dziedzinach jak badania naukowe, wzornictwo przemysłowe, animacje 3D czy wreszcie badania sejsmologiczne, mogą wykorzystać korzyści oferowane przez procesor graficzny Tesla i zmierzyć się z wymagającymi obliczeniami przy użyciu standardowych rozwiązań. W dynamice molekularnej, AMBER, kod badań publicznych z ponad 60.000 użytkowników, został napisany tak aby wykorzystać równoległą architekturę CUDA, a co za tym idzie zapewnić ponad 50-krotne przyspieszenie wydajności. Efektem tego jest szybsza analiza wyników badań naukowych.

W finansach, Numerix and CompatibL zapowiedziały wsparcie przez CUDA aplikacji Counterparty Risk wchodzącej w skład rozwiązania analitycznego wykorzystywanego przez 375 instytucji finansowych. Aplikacja ta pracuje 18 razy szybciej dzięki obliczaniu skomplikowanych modeli cenowych przy użyciu procesorów graficznych NVIDIA.

"Klienci wybierający stacje robocze HP są wiodącymi profesjonalistami w swoich branżach, popychający możliwości technologiczne, tak aby otrzymać niespotykane wcześniej pokłady kreatywności i innowacyjności", powiedział Jeff Wood, dyrektor ogólnoświatowego marketingu Stacji Roboczych HP "Procesor graficzny NVIDIA Tesla przenosi nasze flagowe stacje robocze z serii Z na nowy poziom wydajności w skomplikowanych aplikacjach zmiennoprzecinkowych."

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. do redakcji (autor: alkatraz | data: 5/08/09 | godz.: 08:02)
  przecież ten news to jakiś bełkot: "... wyposażana jest w do dwóch procesorów graficznych NVIDIA Tesla...,...Przedsiębiorstwa opierające się na stacjach roboczych HP..."no i oczywiście "...wykorzystać korzyści...". Panowie, przecież to jakaś maskara jest.

 2. tam masakra... (autor: Wedrowiec | data: 5/08/09 | godz.: 13:04)
  translator a nie masakra :D

 3. cytat (autor: bmiluch | data: 6/08/09 | godz.: 09:15)
  "Klienci wybierający stacje robocze HP są wiodącymi profesjonalistami w swoich branżach, popychający możliwości technologiczne, tak aby otrzymać niespotykane wcześniej pokłady kreatywności i innowacyjności"

  przyznam się, że mam odruch wymiotny jak czytam taką nowomowę


 4. ja to (autor: piobzo | data: 7/08/09 | godz.: 09:53)
  "Klienci wybierający stacje robocze HP są wiodącymi profesjonalistami w swoich branżach, popychający możliwości technologiczne, tak aby otrzymać niespotykane wcześniej pokłady kreatywności i innowacyjności"

  odebrałem tak:
  "jestem pro.. bo mam nv.. każdy kto bierze nv jest pro"


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.