Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 17 sierpnia 2009 
    

Nowe produkty Verbatim na targach IFA 2009


Autor: DYD | 06:48
(2)
Na tegorocznych tarach IFA, które odbędą się w Berlinie między 4 a 9 września, Verbatim zamierza pokazać kilka swoich nowości. Zaprezentuje m.in. nową płytę Verbatim 6x BD-R wraz z nośnikiem BD-R LTH, który wykorzystuje technologię AZO zaadaptowaną do formatu Blu-ray. Sektor napędów mikro USB wzbogacono natomiast o technologię SIP, dzięki której można wyprodukować jeszcze mniejsze nośniki zapewniające nawet 16GB przestrzeni dyskowej. Główną atrakcją stoiska będzie najnowszej generacji odtwarzacz multimedialny – MediaStation HD DVR. Wśród tegorocznych produktów znajdą się również dwa zewnętrzne dyski twarde zaprojektowane specjalnie z myślą o użytkownikach profesjonalnych. Verbatim zaprezentuje swój asortyment na stoisku 119, w hali 12.

Technologia Low-to-High została oparta na opatentowanej warstwie nagrywania AZO wykorzystywanej dotychczas przez Verbatim w płytach CD-R oraz DVD-R. Podczas konstrukcji nośników BD-R LTH priorytetowe znaczenie miały trwałość i bezpieczeństwo. Płyta zastała zabezpieczona przed zadrapaniami, odciskami palców i kurzem przez specjalną warstwę utwardzającą, która zapewnia bezbłędne odtwarzanie nagranego materiału. „Technologia LTH to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które potwierdza naszą wiodącą pozycję w sektorze optycznych nośników danych. Przodujemy na światowym rynku nośników CD-R oraz DVD-R, jednocześnie będąc liderem na rynku europejskim w sektorze Blu-ray. To właśnie tutaj chcemy umocnić naszą pozycję”, wyjaśnia Rüdiger Theobald, dyrektor ds. rozwoju i marketingu Verbatim EUMEA.

Napędy Micro USB marki Verbatim stworzono przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii SIP („System-In-Package”). Dzięki niej pamięci znajdują się w wodoodpornej i niewrażliwej na zarysowania obudowie, a dane o pojemności od 2 do 16 GB mogą zostać umieszczone na nośniku USB o wymiarach 30 mm x 12 mm x 2 mm. Napędy Micro USB zapewniają szybki transfer danych wynoszący do 30MB/s. Nowa seria będzie dostępna w kolorze czarnym i obejmuje modele o pojemnościach 2 GB, 4 GB oraz 16 GB. W ofercie Verbatim znajduje się również specjalna edycja napędów o pojemności 4GB w pięciu tropikalnych kolorach.

Verbatim prezentuje dysk multimedialny umożliwiający odtwarzanie plików video w wysokiej rozdzielczości 1080i – MediaStation HD DVR. Wszystkie cztery modele (500GB, 1TB, 500GB bezprzewodowy, 1TB bezprzewodowy) pozwalają nie tylko na odtwarzanie plików video, obrazów czy muzyki na ekranie telewizora lub zestawie stereo, lecz umożliwiają także nagrywanie filmów dzięki zintegrowanemu tunerowi naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Funkcja „time shift” pozwala na przewijanie wstecz oraz pauzowanie oglądanego programu telewizyjnego, a samo urządzenie może zostać podłączone do domowej sieci lokalnej bezprzewodowo lub za pomocą kabla. Dzięki złączu USB 2.0 oraz gniazdu kart pamięci, które obsługuje karty SD™, SDHC™ oraz Memory Stick™, zawartość umieszczona na nośnikach zewnętrznych może być odtwarzana bezpośrednio na ekranie telewizora. Przycisk „One Touch Copy” ułatwia i przyspiesza kopiowanie fotografii na twardy dysk – do wykonania całej operacji wystarczy jedno wciśnięcie guzika.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Było... (autor: Remek | data: 17/08/09 | godz.: 07:52)
    ... poniżej

  2. zmienione (autor: DYD-Admin | data: 17/08/09 | godz.: 14:28)
    j.w.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.