Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 8 października 2009 
    

Premiera systemu Windows phone


Autor: DYD | 18:16
(16)
Wczoraj miała miejsce premiera Windows phone oferującego nawigację dotykową oraz przeglądanie Internetu przy użyciu przeglądarki dostosowanej do urządzeń mobilnych. Użytkownicy Windows phone zyskują także dostęp do dwóch nowych usług: My Phone do tworzenia kopii zapasowych danych telefonu i przechowywaniu zapisywaniu ich w zabezpieczonym hasłem serwisie WWW oraz Windows Marketplace for Mobile umożliwiającej zakup różnego rodzaju aplikacji. Microsoft przewiduje, że do końca 2009 r. jej partnerzy dostarczą ponad 30 nowych modeli telefonów w ponad 20 krajach.

„Wszyscy chcemy szybkiego dostępu do ludzi i informacji, które mają dla nas znaczenie” – powiedział Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft. – „Windows phone łączy w sobie sztukę komunikacji z natychmiastowym dostępem do informacji, którą można od razu wykorzystać za pomocą dostępnych w naszym urządzeniu aplikacji. Wszystko to czyni z Windows phone prawdziwe multimedialne centrum komunikacji i wymiany informacji, które zawsze możecie mieć przy sobie”.

Użytkownicy Windows phone mogą wykonywać dobrze im znane czynności związane z pracą i zabawą za pomocą przycisku Start, pod którym kryją się m.in.:

- udoskonalona usługa Windows Live, wzbogacona o kanały informacyjne What’s New oraz ulepszony moduł udostępniania zdjęć w największych serwisach społecznościowych (takich jak Twitter, Facebook, MySpace i Flickr);
- przebudowana przeglądarka Windows Internet Explorer for Mobile, obsługująca technologię Adobe Flash Lite , która sprawia, że przeglądanie stron internetowych w telefonie zapewnia takie same wrażania jak na komputerze;
- zarządzanie wieloma kontami pocztowymi z poziomu telefonu dzięki synchronizacji aplikacji Outlook Mobile/Exchange;
- możliwość korzystania z aplikacji PowerPoint oraz przeglądania i edycji dokumentów Word i Excel w telefonie dzięki pakietowi Microsoft Office Mobile;
- synchronizacja plików w telefonie przy użyciu Windows Live Media Manager oraz odtwarzanie plików multimedialnych w aplikacji Windows Media Player.


Windows phone trafia na rynek w towarzystwie dwóch nowych usług, które rozwijają jego możliwości.

My Phone to darmowa usługa do zarządzania i zabezpieczania najbardziej cennych informacji przechowywanych w telefonie. Teraz można być o nie spokojnym, ponieważ w razie zgubienia lub uszkodzenia telefonu wszystkie zapisane dane można łatwo odtworzyć. My Phone automatycznie synchronizuje zawartość telefonu – m.in. kontakty, przypomnienia, teksty i zdjęcia – przesyłając ją do zabezpieczonego hasłem serwisu WWW. Zdjęcia umieszczone w serwisie My Phone lub w telefonie można bezpośrednio przesyłać do portali Windows Live, Facebook, My Space i Flickr. W ramach tej usługi użytkownicy mogą sprawdzić na internetowej mapie położenie swojego telefonu zapamiętane podczas ostatniej synchronizacji. Zestaw bardziej zaawansowanych funkcji związanych ze zgubieniem telefonu jest dostępny w postaci pakietu Premium, który można aktywować zależnie od potrzeb.

Pakiet My Phone Premium umożliwia m.in. natychmiastowe określenie aktualnego położenia telefonu na mapie , zdalną blokadę telefonu i wyświetlenie na ekranie komunikatu „W przypadku znalezienia...”, włączenie dzwonka nawet wtedy, gdy telefon jest w trybie wibrującym lub milczącym, a w razie potrzeby również pełne wyczyszczenie zawartości telefonu, dzięki czemu osobiste dane nie trafią w niepowołane ręce. Pierwsi nabywcy Windows phone mogą korzystać z pakietu Premium za darmo do 30.11.2009. Po tym dniu pakiet Premium stanie się płatny, a tygodniowy abonament będzie wynosił 4,99 dolarów .

Drugą usługą jest serwis Windows Marketplace for Mobile, który umożliwia łatwe wyszukiwanie i zakup wysokiej jakości aplikacji mobilnych do pracy i zabawy. Wraz z zespołem 731 programistów z różnych krajów firma Microsoft pracuje obecnie nad przygotowaniem ponad 200 aplikacji mobilnych dla tego serwisu. Użytkownicy zyskają dostęp nie tylko do ważnych aplikacji biznesowych, ale również do popularnych aplikacji mobilnych służących do zabawy (m.in. Facebook, MySpace, Netflix, Twikini, WunderRadio i Zagat) oraz najlepszych gier (np. Revenge of the Fallen, Sudoku, Transformers oraz seria Pac-man). Wszystkie te produkty można łatwo kupić i zainstalować bezpośrednio w Windows phone. Wszystkie zakupione aplikacje posiadają certyfikat kompatybilności z Windows phone i podlegają zwrotowi w oparciu o proste zasady opracowane przez firmę Microsoft.

W najbliższych miesiącach serwis Windows Marketplace for Mobile będzie rozwijany, aby mógł oferować nowe rozwiązania w zakresie sprzedaży aplikacji, które docenią zarówno programiści, jak i użytkownicy.

Windows phone to możliwość wyboru modelu najlepiej dopasowanego do stylu i możliwości finansowych danego użytkownika: jedne modele zawierają pełną klawiaturę QWERTY, inne – duży ekran dotykowy, a jeszcze inne – obie te możliwości. W dniu premiery Windows phone w Polsce dostępne są następujące modele: Samsung OmniaLite, Samsung Omnia II, HTC Touch2, HTC Touch Diamond 2, HTC SNAP oraz HTC Touch Pro 2. W listopadzie dołączą do nich także HTC HD oraz Asus M20. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. .:. (autor: Shneider | data: 8/10/09 | godz.: 19:34)
  od kilku dni mam go w xperii ;-)

  jest to po prostu windows mobile 6.5


 2. Potestował bym na moim (autor: szpak3 | data: 8/10/09 | godz.: 19:34)
  HTC TOUCH PRO, wygląda fajnie ten nowy win

 3. MS znow (autor: daver | data: 8/10/09 | godz.: 19:46)
  bawil sie fotoszopem... ups, przepraszam, paintem.

 4. hmm... (autor: Bodhi | data: 8/10/09 | godz.: 20:42)
  czy te screeny muszą być oczojeb... duże? :)

 5. właśnie (autor: Dabrow | data: 8/10/09 | godz.: 21:13)
  większych nie było? (-;

 6. ale do kogo macie (autor: daver | data: 8/10/09 | godz.: 21:28)
  pretensje? Jak mniemam, to popis polskiego oddzialu MS, bo to nie screeny tylko fejki.

 7. apple (autor: efe | data: 8/10/09 | godz.: 21:59)
  niektóre pomysły zostały zerżnięte od apple

 8. Używam tego (autor: Mav | data: 8/10/09 | godz.: 22:57)
  w rożnych wcieleniach na swojej Xperii od miesięcy i funkcjonalnie niewiele rożni się od 6.1 jeśli ktoś używa TouchFlo. Dopiero późniejsze buildy z tymi dużymi przyciskami na dole wnoszą bardziej zauważalne różnice, tyle że po pierwsze niektóre programy przy nich wariują, a poza tym nie załapały się do oficjalnej wersji 6.5.

 9. .:. (autor: Shneider | data: 8/10/09 | godz.: 23:26)
  daver - jakie fejki? [ http://pys.pl/xperia_6.5/ ]

 10. Shneider (autor: daver | data: 8/10/09 | godz.: 23:43)
  Zerknij jeszcze raz na "screeny". Sorrki, ale miszczu, ktory nanosil w paintcie polski interfejs musial to robic pierwszy raz, A jak sobie 'ladnie' interpolowal zrodla ;P

 11. .:. (autor: Shneider | data: 8/10/09 | godz.: 23:49)
  daver - jest roznica, pomiedzy "fejkiem", a retuszem.

  tutaj sa chamsko spolszczone screeny, ale to tylko kwestia jezyka. to ze MS uzywa painta nikogo dziwic nie powinno.


 12. skoro nie przedstawia (autor: daver | data: 8/10/09 | godz.: 23:56)
  rzeczywistosci to jest fake.

 13. .:. (autor: Shneider | data: 9/10/09 | godz.: 00:08)
  daver - tak jak 90% aktualnych reklam samochodow. wszystko to rendery.
  albo szkice, wszelkie zdjecia itd..


 14. Wiec jesli to juz norma (autor: daver | data: 9/10/09 | godz.: 14:28)
  to skad ta aferka? Cytujac DP.:

  http://www.dobreprogramy.pl/...tualnosc,14817.html

  "Aktualizacja, 09.10.2009 11:41

  Jeśli dokładnie przyjrzeć się screenom, widoczne są liczne ślady ingerencji za pomocą aplikacji graficznych. Wygląda więc na to, że screeny nie są autentycznymi zrzutami ekranu z urządzenia pracującego pod kontrolą Windows Mobile 6.5, co jest zastanawiające, bo otrzymaliśmy je bezpośrednio od polskiego oddziału Microsoftu. Skontaktowaliśmy się już z firmą Microsoft i oczekujemy oficjalnych wyjaśnień"


  http://www.dobreprogramy.pl/...tualnosc,14854.html

  "[...]Żałujemy tylko, że tych dwóch słów - "materiały poglądowe" - zabrakło, gdy Microsoft wysyłał do nas efekty swoich przeróbek."

  "[...]Wczorajszy artykuł, w którym prezentujemy screeny stosownie uaktualniliśmy i dodaliśmy do niego autentyczne zrzuty. Wierzymy, że podobnych niedopatrzeń uda się Microsoftowi w przyszłości uniknąć. Ostatnio pomysły polskiego oddziału na "ulepszanie" niektórych materiałów nie należą niestety do udanych..."


 15. Nie ma jak debilne tłumaczenia. (autor: Remek | data: 9/10/09 | godz.: 15:39)
  "Użytkownicy Windows phone mogą wykonywać dobrze im znane czynności związane z pracą i zabawą za pomocą przycisku Start, pod którym kryją się m.in."

 16. Jak to usługa "My Phone"? (autor: Dziadek Żniwiarz | data: 9/10/09 | godz.: 23:02)
  Polska firma myPhone (www.myphone.pl) powinna interweniować! Gdyby nasi byli drudzy, już by zostali zjedzeni przez hamerykańskich prawników! Ale byli pierwsi i nie powinni siedzieć cicho!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.