Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 9 października 2009 
    

Elipda zakończyła prace nad najmniejszym modułem 2GBit DDR3


Autor: Redakcja | 21:04
(1)
Elpida Memory, Japoński producent pamięci DRAM, ogłosił dzisiaj, że zakończono przygotowanie najmniejszych, szybkich i energooszczędnych pamięci DDR3 SDRAM o pojemności 2GBit. Chipy wykonano w 40nm procesie technologicznym. Nowe układy, dzięki zastosowaniu litografii 40nm i związanemu z tym zmniejszeniu powierzchni pojedyńczego chipu, pozwalają na otrzymanie o 44% większego uzysku z wafla krzemowego w porównaniu do obecnie produkowanych przez Elpidę układów scalonych w technologii 50nm.

Według wiadomości prasowej podanej przez firmę, uzysk z wafla krzemowego wynosi 100%, pamięci używają o 2/3 mniej energii (od obecnych 50nm) pracując na napięciu 1,2V/1,35V.

Przy opracowaniu pamięci DRAM w nowym procesie technologicznym skupiono się na jego wydajności przy zachowaniu racjonalnych kosztów. W rezultacie, inwestycja w przejście z 50nm do 40nm prawdopodobnie będzie prawie zerowa. Ponadto, konwersja z 65nm na 40nm może być znakomite ze względu na większą efektywność produkcji porównaną z analogiczną zmianą procesu z 65nm do 50nm.

Korporacja ma zamiar wprowadzić produkcję w 40nm aby obciąć koszty związane z produkcją, jednak nadal trwają prace nad zdobyciem większej zdolności produkcyjnej. Wszystko to ma na celu zwiększenie elastyczności Elpidy, która będzie mogła oferować swoim partnerom układy wykonane w różnych procesach technologicznych jednocześnie.

Sample inżynieryjne dotrą do partnerów OEM w listopadzie. Wg przewidywań masowa produkcja 40nm ma nastąpić przed końcem roku 2009. Elpida, mając na uwadze prognozy przyszłości rynku pamięci RAM, wierzy, że możliwe będzie produkowanie 50% ogółu układów DDR3 w nowym procesie. (Autor: Takkyu)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawe jak predko (autor: Markizy | data: 10/10/09 | godz.: 16:22)
    zastosują je na pamięciach ram, bo jedna kostka to 256MB, i jak się będą dalej ceny kształtować :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.