Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 5 listopada 2009 
    

Audio Show 2009: Cuda dźwięku i obrazu


Autor: DYD | 14:16
(7)
Już w najbliższy weekend 7 i 8 listopada w warszawskich hotelach Kyriad Prestige, Jan III Sobieski oraz Bristol odbędzie się w XIII edycja Audio Show 2009. Dla wszystkich zainteresowanych techniką AV będzie to okazja by zobaczyć unikalny sprzęt z najwyższej półki nieprezentowany dotychczas w Polsce. Jedną z największych atrakcji tegorocznego Audio Show będzie z pewnością pierwszy w Polsce pokaz telewizorów HDTV 3D firmy JVC. W odbiornikach tych, obraz wyświetlany jest w trzech wymiarach, dostarczając zupełnie nowych wrażeń podczas oglądania filmów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom realne stało się przeżywanie trójwymiarowych emocji również we własnym domu.

Podczas Audio Show 2009 odbędzie się również pokaz topowych głośników firmy Dynaudio - modelu Consequence Ultimate Edition. Głośniki będą prezentowane w towarzystwie kompletnego, referencyjnego systemu Accuphase. Będzie to prawdopodobnie najdroższy system jaki kiedykolwiek zestawiono w Polsce. Szacunkowa cena takiego zestawu to ok. 1.5 mln złotych.

Fascynaci brzmień płynących prosto z czarnej płyty będą mogli zobaczyć i usłyszeć najdroższy gramofon na świecie Transrotor Argos. To niezwykłe, kosztujące ponad 600.000 zł urządzenie, z całkowicie odsprzęgniętym talerzem, jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania płyty winylowej. Pasjonaci o wszystkie szczegóły jego działania i obsługi będą mogli zapytać bezpośrednio współwłaściciela firmy Transrotor, Dirka Rake.

Wymienione powyżej cuda techniki są jednymi z wielu, które będzie można obejrzeć podczas tegorocznej edycji Audio Show. Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających w sobotę w godzinach 10:00-20:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00-18:00. Koszt wejściówki wynosi 25 zł, cena zawiera przewodnik po wystawie.

Dostępny będzie również specjalny dwudniowy karnet w cenie 35 zł. Młodzież do lat 16 – wstęp wolny.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Te trzy wymiary mam w pracy (autor: Galnospoke | data: 5/11/09 | godz.: 17:59)
  Slabe to, wierzcie mi na slowo, choc na poczatku robi wrazenie. Wielkosc plikow, a raczej klipow kilkumintowych szokuje. Ciekawostka ale daleko do wykorzystania na codzien.

 2. ... (autor: Deathraw | data: 5/11/09 | godz.: 18:11)
  Chodzi po prostu o tv z 120hz?Czy to już te z polaryzacją na wyświetlaczu?Byłem na targach IFA 2009 i przyznam szczerze że pełno było tych tv 3d, wielkie transparenty, wchodzę i kazali okulary zakładać co mnie trochę rozżaliło, ale na szczęście potem znalazłem też z polaryzacją ekrany i to już robiło wrażenie choć niedociągnięte jeszcze.

  Glanspoke-ty używałeś tego bez okularów czy też miałeś już matrycę z polaryzacją?A w jakiej branży robisz?Myślałem do tej pory że tylko w CAD/CAM się takie coś przydaje.


 3. @Deathraw (autor: Galnospoke | data: 5/11/09 | godz.: 18:34)
  Bez okularow. Czy polaryzacja czy nie - nie mam pojecia. Sprzet przywieziono i postawiono. Obraz jest wyswietlany na specjalnym "telewizorze" i dostarczany z komputera. 1 minuta to okolo 100 MB. Pracuje w duzej firmie.

 4. ... (autor: Deathraw | data: 5/11/09 | godz.: 23:32)
  Jak bez okularów to polaryzacja w matrycy.Czyli to czym normalnie okulary się zajmują jest "zwalone" na powłokę polaryzacyjną.Film może i waży 100mb, ale można zmusic aplikacje 3d do wyświetlania takiego obrazu i tu już lepsza sytuacja jest. izi3d driver czy jakoś tak może robić obraz 3d w środowisku d3d i open gl.Wydajność spada, ale ile zabawy jest.Poza tym niektóre programy do projektowania komputerowego są przygotowane do współpracy z takim sprzętem.

  P.S. 100mb to wcale nie tak dużo.Filmy w 720p tyle zajmować potrafią nie mówiąc o full HD.


 5. @Deathraw (autor: Galnospoke | data: 6/11/09 | godz.: 09:40)
  Pewnie masz racje. Mnie to srednio ekscytuje - sprzet kosztowal tyle, ze moglbym za to kupic dwa serwery lub macierz, a do niczego konkretnego nie sluzy. Pieniadze w bloto.

 6. @Glanspoke (autor: Deathraw | data: 6/11/09 | godz.: 09:59)
  To możesz sobie słupki z wykresami w 3D wyświetlić;).Co do tego JVC to z tego co czytałem to lipa zwykła do której okulary są potrzebne;/.

 7. Co to za nonsens Panowie? (autor: dabia | data: 10/11/09 | godz.: 07:36)
  Jeśli do oglądania 3D nie są potrzebne okulary, to nie ma tutaj żadnej polaryzacji (chyba, że ktoś ma w każdym oku soczewki kontaktowe z filtrem polaryzacyjnym he he), ale zwykła maska auto-stereoskopowa (jak w widokówkach 3D).
  W praktyce, nie licząc brak okularów, technika ta ma głównie wady i daje najbardziej ograniczony obraz 3D.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.