Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 24 stycznia 2002 
    

Gala podsumowująca akcję "Internet w szkołach"


Autor: DYD | źródło: e-mail | 15:57
(1)
24 stycznia 2002, Pałac Prezydencki. Dziś o godzinie 13 odbyła się uroczysta Gala podsumowująca działalność INTERNET W SZKOŁACH - PROJEKT PREZYDENTA RP w 2001 roku. W uroczystości wziął udział Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, który wręczył okolicznościowe statuetki i dyplomy sponsorom, patronom oraz organizacjom, które wspierały Projekt w 2001 roku. W 2001 roku zainstalowana została 100. pracownia ufundowana z pochodzących od sponsorów środków. Do końca ubiegłego roku dzięki Prezydenckiej Inicjatywie udało się stworzyć na terenie całego kraju 118 laboratoriów komputerowych w szkołach, do których uczęszcza przeszło 61 tysięcy uczniów i studentów. W ramach Projektu przekazano pracownie komputerowe także dla szkół z regionów, które najbardziej ucierpiały na skutek zeszłorocznych powodzi. Część spośród zainstalowanych laboratoriów to SuperPracownie - znacznie przekraczające standardy stosowane obecnie w edukacji. Wśród obdarowanych znalazły się m.in. nowoutworzone uczelnie - Uniwersytet Rzeszowski, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, które dodatkowo wyposażono w wysokiej klasy sieciowe kopiarki cyfrowe. W 2001 roku stworzono także laboratoria komputerowo-internetowe w trzech policyjnych centrach szkoleniowych - w Szczytnie, Katowicach Legionowie oraz w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

W trakcie uroczystej Gali planowane ogłoszono konkurs dla uczniów szkół średnich konkurs, realizowany wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych, polegający na symulacji gry giełdowej, którego celem jest wszechstronna edukacja inwestycyjna połączona z lepszym wykorzystaniem Internetu.

Ponadto Prezydent RP ogłosił reedycję realizowanego wspólnie z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej konkursu "EuroSzkoła w Internecie" polegającego na stworzeniu, utrzymaniu oraz aktualizacji witryny Internetowej szkoły. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom tematyki integracji europejskiej wraz ze zjawiskami towarzyszącymi temu procesowi - czym jest Unia Europejska i czego młodzi ludzi w Polsce mogą oczekiwać w czasach międzynarodowej integracji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. .... (autor: Kemot | data: 26/01/02 | godz.: 16:05)
    to gloryfikowanie pracowni z Projektu Prezydenta zaczyna mnie powoli denerwowac Dlaczego nikt nie powie o projekcie MEN+Microsoft, ktory rowniez zaopatrza szkoły w pracownie internetowe. Pewnie dlatego, ze roznia sie liczby przekazanych pracowni... W samym wojewodztwie swietokrzyskim w ciagu ostatnich 4 lat przekazane zostalo 278 pracowni a w calej Polsce kilka tysiecy Ale jak to ma sie rownac z niewyobrazalna liczba 118 od Pana Kwaśniewskiego...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.