Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 25 listopada 2009 
    

Eizo FlexScan EV2313W z podświetleniem LED


Autor: DYD | 10:07
(9)
Alstor, polski dystrybutor monitorów Eizo wprowadził do sprzedaży najbardziej energooszczędny monitor tego producenta - FlexScan EV2313W. Ten 23-calowy model wykorzystuje podświetlenie białymi diodami LED, które nie zawierają rtęci i zużywają tylko 16W energii elektrycznej. Jest to najniższy współczynnik poboru prądu, jeśli chodzi o monitory Eizo. Nowy model przeznaczony jest do zastosowania w korporacjach i instytucjach rządowych, jak również małych firmach i biurach. FlexScan EV2313W należy do linii EcoView, która łączy funkcje ekologiczne i ergonomiczne, aby zwiększyć komfort użytkownika, zmniejszyć niekorzystny wpływ na środowisko oraz obniżyć całkowite koszty eksploatacji.

Funkcja Auto EcoView mierzy jasność otoczenia i zawsze dostosowuje jasność ekranu do idealnego poziomu. Dzięki temu zużycie energii podczas typowej pracy wynosi zaledwie 16W. To o 60% mniej, niż w przypadku wcześniejszych 22-calowych modeli Eizo podświetlanych świetlówkami CCFL (lampa fluorescencyjna z zimną katodą).

Wbudowany czujnik EcoView Sense zapewnia wygodę oraz oszczędności. Dzięki tej funkcji monitor przełączany jest w tryb czuwania, kiedy czujnik nie wykryje obecności użytkownika przez 70 sekund, a po jego powrocie automatycznie się włącza. Co więcej, funkcja EcoView Sense rozróżnia obiekty ruchome od nieruchomych, więc wykrycie w zasięgu czujnika np. oparcia krzesła nie przeszkodzi mu w przełączaniu urządzenia w tryb oszczędności energii.

Po wyłączeniu zasilania, monitor FlexScan EV2313W nie pobiera w ogóle energii. W przypadku rozwiązań biznesowych, zapewnia to zminimalizowanie kosztów zużycia energii po godzinach pracy.

Monitor wyposażony jest w panel typu TN z układami overdrive skracającymi czasy reakcji pośrednich matrycy do 4ms. Pozwala to na wyświetlanie dynamicznych obrazów i plików video bez efektu smużenia lub rozmycia. Panel ma rozdzielczość naturalną 1920x1080, proporcje ekranu 16:9, jasność 250 cd/m2 i kontrast 1:1000.

W modelu FlexScan EV2313W zmniejszono ilość wewnętrznych komponentów. Dzięki temu monitor ten posiada ultra-cienką obudowę, Jest ona o 37% cieńsza i o 40% lżejsza od swojego 24" odpowiednika. Zmniejszono również znacznie rozmiary opakowania.

Monitor będzie dostępny z dwoma rodzajami stopek: FlexStand lub TriStand. Obydwie stopki umożliwiają regulację w osi poziomej i pionowej, jak również zmianę wysokości położenia ekranu. FlexStand ma dodatkowo możliwość obrotu panelu do pozycji portretowej i największy zakres regulacji wysokości wśród rozwiązań dostępnych na rynku - sięgający aż 225 mm. Dodatkowo, zastosowano w nim rozwiązanie umożliwiające szybkie i łatwe odłączenie panelu od podstawki.

Dodatkowe funkcje:

" Wskaźnik EcoView Index pozwala na kontrolę bieżącego zużycia energii poprzez wyświetlanie stosownej informacji graficznej na ekranie monitora
" Możliwość ustawienia jasności minimalnej na poziomie 5 cd/m2 dla komfortowej pracy w pomieszczeniach o słabym oświetleniu.
" Złącze cyfrowe DisplayPort, złącze analogowe D-sub oraz wejście cyfrowe DVI-D.
" Kąty widzenia 170?w poziomie i 160? w pionie.
" 0,35W głośnik wewnętrzny umożliwiający komunikację z komputerem
" Monitor posiada certyfikat TCO Display 5.1 i spełnia wymagania normy EPEAT Gold.
" Zgodność z wewnętrzną normą Eizo - EIZO Eco Products 2009.
" Pięcioletnia gwarancja obejmująca wszystkie elementy monitora.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A cena? (autor: Duke Nukem PL | data: 25/11/09 | godz.: 16:48)
  "Model FlexScan EV2313W jest już dostępny w sprzedaży. Jego sugerowana cena netto to 1 799 zł."
  No. Tanio jak barszcz. :D


 2. ... (autor: kkk | data: 25/11/09 | godz.: 18:14)
  czy podswietlenie LEd ogranicza lub eliminuje ryzyko efektu backlight bleeing ?

 3. Taaa, i do tego badziewna matryca TN (autor: zartie | data: 25/11/09 | godz.: 21:11)
  :-/

 4. 1799? (autor: AbrahaM | data: 25/11/09 | godz.: 21:14)
  za TN? któremu dodano podświetlenie LED? - Wolne żarty!

 5. Coś nie tak z EIZO (autor: szpak3 | data: 26/11/09 | godz.: 01:23)
  byłem posiadaczem 19 lcd tej że firmy, po prostu obraz bajeczny ale te ledy nie uratują tego monitora z TN, nie wróże mu sukcesu

 6. ... (autor: arhibald | data: 26/11/09 | godz.: 04:00)
  Tak 1799zł za TN!
  bo innych matryc nie da się podświetlać LEDami!
  jak się mylę to dajcie link a nie głupoty wygadujecie o 'badziewności' TN na LEDach


 7. ... (autor: arhibald | data: 26/11/09 | godz.: 04:05)
  jakby na to nie patrzeć EIZO badziewia nie sprzedaje i na pewno parametrów nie zawyża jak to robi konkurencja z samsungiem na czele (kontrast dynamiczny w milionach lub odświeżanie szarość-czerń-szarość) a plebs kupuje bo i tak różnicy nie zobaczy

 8. @arhibald (autor: trepcia | data: 26/11/09 | godz.: 09:58)
  Inne metryce również da się podświetlać ledami, takie monitory ma w swojej ofercie m.in. NEC i HP.

  Ja wiem, że każdy zna matrycę TN z tanich LCD za 300zł, jednak TN TN'owi nie równy. Jeśli to jest TN najnowszej generacji, dobrze zrobiony to "kolory" będą porównywalne do pierwszych xVA. Dodatkowo nie będzie smużenia, srebrzenia rogów, równomierniejsze podświetlenie itp.
  Ale trzeba poczekać na testy, bo 23 cale z ledami i dobre jakościowo w tej cenie brzmi kusząco :-)


 9. innych matryc nie da się podświetlać LEDami ? (autor: digiter | data: 26/11/09 | godz.: 10:02)
  oczywiście że się da tylko lepiej na początku sprzedawać syf, zeby za rok powiedzieć że nastąpił postęp i mamy nowy lepszy produkt czyli IPS z LED. Wiele rzeczy 'się da' tylko firmy rozkładają to na kilka lat. To się nazywa reglamentacja postępu.
  http://automatykab2b.pl/...ask,sobi2Details/tab,2/
  http://lookpic.com/i/683/ZTLZHvqS.jpeg


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.