Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 25 listopada 2009 
    

Router Tracer Wireless-N Tenda W306R


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 09:17
(7)
Szybki postęp sprawia, że chcemy korzystać z dużej przepustowości łączy WI-FI nie tylko siedząc przy biurku. Przeglądając multimedia, rozmawiając przez VoIP czy grając w sieci potrzebujemy szybkich, bezpiecznych i nie przytykających się łączy. Nowe notebooki są już wyposażane w wysokowydajne modemy obsługujące standard 802.11n. Aby je obsłużyć Tracer przedstawił ruter obsługujący tą technologię umożliwiając bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s o zasięgu dwukrotnie większym niż przy zastosowaniu technologii 802.11g. Urządzenie zostało wyposażone w intuicyjny konfigurator, dzięki któremu użytkownik może automatycznie skonfigurować domową sieć.

Urządzenie chroni zaawansowany firewall, co w połączeniu z zastosowanymi metodami szyfrowania: WEP, WPA i WPA2 czyni rozwiązanie bezpiecznym. Nad stabilnością przesyłanych danych czuwa technologia QoS (Quality of Sernice), pozwalająca nadawać priorytety różnym typom danych oraz MIMO (Multiple Input, Multiple Output) - rozwiązanie zwiększające przepustowość sieci bezprzewodowej pozwalającą na transmisję wieloantenową zarówno po stronie nadawczej, jak i po stronie odbiorczej. MIMO do tej pory znalazło zastosowanie w standardzie 802.11n, a także w systemie WiMax. Ponadto Ruter wyposażony jest również w WDS (Wireless Distribution System), funkcję bezprzewodowego mostu umożliwiającą bezprzewodowe łączenie urządzeń - drugi punkt dostępowy otrzymuje sygnał od pierwszego, wzmacnia go i rozsyła dalej w granicach swojego zasięgu co znacznie pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci.

Sugerowana cena detaliczna została przygotowana specjalnie na okres świąteczny i wynosi 129zł.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Heh... (autor: ligand17 | data: 25/11/09 | godz.: 20:42)
  "w połączeniu z zastosowanymi metodami szyfrowania: WEP, WPA i WPA2 czyni rozwiązanie bezpiecznym" - ale tylko pod warunkiem stosowania szyfrowania AES. TKIP zostało już złamane...

 2. hehehe (autor: grzegorzmce | data: 25/11/09 | godz.: 21:06)
  Tracer Wireless-N Tenda W306R raczej nie tenda tylko tandeta tak jak wszystko z tej firmy zrobione tak żeby się zaraz zepsuć:D sprzedaje masę produktów tej firmy i wszystko to padaka

 3. Już wspułczuje (autor: szpak3 | data: 26/11/09 | godz.: 01:37)
  przyszłym właścicielom tego TRACERa jak znam nasz rynek to przyszły kandydat na super produkt w marketach :)

 4. Marketingowa papka. (autor: Muchomor | data: 26/11/09 | godz.: 12:52)
  Jak w rzeczywistości wygląda dwuktrotnie większy zasięg i transfer 300MBs chyba nie muszę mówić. Co do złamania TKIP to zdaje się, że niebezpieczne byłoby tylko w przypadku prostszych słownikowych haseł.
  W przypadku złożonego, bezpiecznego hasła, pełnego krzaków, cyfer i różnej wielkości liter to życzyłbym domorosłym hakerom powodzenia.


 5. @ligand17 .... (autor: TheW@rrior | data: 27/11/09 | godz.: 10:01)
  Pokaż mi gdzie TKIP został złamany, jedynie da się "odgadnąć" tymczasowy klucz przypisany do danej transmisji umożliwiający transmisję od routera do klienta i to też tylko po to by wstrzyknąć jakiś pakiet. Praktycznie, zerowe jest zastosowanie dla takiego "hacku" jeśli chodzi o podsłuch czy korzystanie z internetu z takim zabezpieczeniem gdyż nie poznajemy głównego klucza a maksymalnie takim sposobem na razie przesłano 596 bajtów !

 6. dziwne - mój działa (autor: PaniczOskar | data: 12/02/10 | godz.: 15:33)
  Cóż, ja nie będę ukrywać, że kupiłem router tracera, bo był tani, a ja byłem spłukany. Suma sumarum działa już 7 miesięcy i jest ok. Więc nie widzę potrzeby wymiany. Ja rozumiem, że to nie jest sprzęt z najwyższej półki (nikt mi tego tłumaczyć nie musi), ale wydaje mi się, że jednak ten cały pojazd na tracera jest trochę przesadzony.

 7. nie przesadzajcie (autor: limar | data: 15/02/10 | godz.: 16:17)
  To fakt- sprzęt tracera jest bardzo tani, dla mnie to ogromna zaleta) zresztą jak chyba dla każdego), wszystkie ostro negatywne opinie są bardzo przesadzone- ten sprzęt nie jest taki złu. Nie trzeba przesadzać, ja kupuję bez większych obaw

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.