Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 30 listopada 2009 
    

Nvidia 3d Vision - USG nowej generacji


Autor: DYD | 17:18
(6)
Okulary 3D Vision, to technologia znana głównie z zastosowań w grach komputerowych. Wiele z nich polega na strzelankach i zabijaniu wirtualnych przeciwników. Zaskakująco w realnym świecie ta medota realistycznego wyświetlania przestrzennych zdjeć i filmów znalazła dokładnie odwrotne zastosowanie. Po raz pierwszy zaprezentowano dziś wykorzystanie 3D Vision w... położnictwie. Okulary od Nvidia sprawdzają się przy oglądaniu trójwymiarowych obrazów ultrasonograficznych dzieci w łonie matki. Gwaranatuje to nie tylko niesamowite przeżycia przyszlym rodzicom, ale przede wszystkim lepsze mozliwości opieki lekarskiej.

Zdjęcia kliniczne uzyskane z systemu USG S2000 Acuson ™, są następnie przetwarzane z użyciem stworzonej przez Siemens technologii Amnioscopic Rendering, która generuje fotorealistyczne przestrzenne zdjęcia płodu. Podczas gdy konwencjonalne technologie przestrzennego USG wykorzystują dwuwymiarowe monitory do analizy obrazów 3D, technologia NVIDIA 3D Vision umozliwia generowanie obrazów 3D w rzeczywistym trójwymiarze, co istotnie poprawia ogólną jakość ultrasonografii.

"Wyobraźmy sobie jaki dreszcz emocji przeszywa przyszłą mamę i ojca, gdy po założeniu okularów 3D są w stanie zobaczyć, jak naprawdę wygląda ich dziecko, obserwując je w nadrobniejszych szczegółach." Powiedział Jeff Brown, szef działu profesjonalnych rozwiązań NVIDIA. "Technologia NVIDIA Quadro pozwala naszym partnerom, takim jak Siemens Healthcare, sprawiać by niemożliwe stało się możliwym - oferując niesamowite funkcje 3D, dostępne dla zwykłych lekarzy. "

"Technologia ta przenosi wizualizacje USG w 3D/4D na wyższy poziom," stwierdziła Barbara Del Prince, główny dyrektor działu rozwiązań dla położnictwa i ginekologii w firmie Siemens. "Nasz program fourSight Workplace, w połączeniu z profesjonalną grafiką NVIDIA Quadro i technologią 3D Vision daje rodzicom i lekarzom zachwycające możliwości, które przekładają się także na praktyczne korzyści medyczne." Poprawa jakości obrazu może dostarczyć lekarzom dodatkowych informacji, pomagać w komunikacji między lekarzem a pacjentem oraz lepiej zaplanować leczenie lub zabieg chirurgiczny.

Rozwiązanie to było przedstawione podczas dorocznego spotkania Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, gdzie prezentowane są najbardziej zaawansowane rozwiązania naukowe, edukacyjne i technologiczne w dziedzinie radiologii i obrazowania medycznego. Oprogramowanie Siemens fourSight Workplace, zarządzające klinicznymi obrazami i wideo w 3D/4D, znacznie przyspieszające pracę na oddziałach, korzysta ze stacji roboczej Dell Precision T5500. Jej najważniejsze elementy to: profesjonalna karta NVIDIA Quadro FX 3800, monitor 22-calowy Samsung 2233RZ przystosowany do pracy z 3D Vision oraz okulary NVIDIA 3D Vision, pozwala to pacjentom i ich lekarzom oglądać niezwykłe, trójwymiarowe sonogramy w prawdziwym 3D.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: kubaswielgus | data: 30/11/09 | godz.: 18:31)
  Mhm... można się przestraszyć takim obrazkiem.

 2. nViia znalazła kolejne zastosowanie swoich produktów (autor: Qjanusz | data: 30/11/09 | godz.: 19:54)
  ... aż się boję ich kolejnych pomysłów.

  Co do samego pomysłu, to jako ojciec mogę powiedzieć że oglądając zwykłe zdjęcia 2D, czy filmy na kolorowym monitorze z USG 4D, doświadczyłem max szczęścia w tym temacie, jakie można było osiągnąć.

  A prawda jest taka że głowica USG raz uchwyci słodki widok twarzy maluszka, a innym razem pół twarzy łącznie z przekrojem noska i mózgu. I teraz wyobraźmy sobie zachwyt przerażonych, przyszłych rodziców oglądających takie scenki na wielkim monitorze w pełnym 3D. Ja raczej, a wiem że moja żona również, podziękowałbym za takie atrakcje. Ale zaznaczam, to jest tylko moje zdanie.


 3. qjanusz (autor: komisarz | data: 30/11/09 | godz.: 22:33)
  nie widział, nie doświadczył, nie sprawdził - ale wie i się boi. spoko.

 4. @komisarz (autor: Qjanusz | data: 1/12/09 | godz.: 00:14)
  widział ile widział i doświadczył ile doświadczył. Reszta to kwestia wyobraźni. Ale jak zaznaczyłem, to tylko moje osobiste zdanie.

  A boję się kolejnych pomysłów firmy produkującej karty graficzne, która nie potrafi wyprodukować karty graficznej tylko próbuje siłować się na rynku breloczków, sklejanych modeli, komiksów, monitorów USG.... co dalej????


 5. ta "technologia" (autor: RusH | data: 1/12/09 | godz.: 03:30)
  to zwykle shutter glasses, czyli okularki z kablem do kompa ktore raz zaslaniaja lewe raz prawe oko, nic wiecej

 6. Qjanusz (autor: leonx | data: 3/12/09 | godz.: 01:20)
  pomine twoje rozwazania na tematy medyczno-poloznicze (bo rownie dobrze twoj (czy moj - whatever) ojciec mogl powiedziec ze pardziesiat lat temu doswiadczyl "max szczescia w tym temacie" kiedy w ogole dowiedzial sie ze jego zona jest w ciazy).

  Od tego jest software, zeby dwuwymiarowy sygnal z glowicy USG (+czas) zlozyc w taki sposob, aby bylo widac wyraz twarzy, a nie przekroj czaszki (i zapewne tryby pracy mozna dowolnie wybierac).

  Natomiast twoje obawy o pomysly "firmy ktora nie potrafi wyprodukowac karty graficznej" - pomine stosownym milczeniem...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.