Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 7 grudnia 2009 
    

MapaMap 6.3 - stawia na turystykę


Autor: DYD | 18:01
Najnowsza wersja 6.3, która właśnie weszła na rynek, mocno stawia na turystykę. Zupełnie nową funkcjonalnością, jaką zyskali Użytkownicy nawigacji jest dostęp do ponad 12 tys. km ścieżek rowerowych i ponad 17 tys. km szlaków turystycznych. Przy włączonym trybie „pieszym” MapaMap 6.3 oferuje możliwość nawigowania po szlakach i ścieżkach dla niezmotoryzowanych. Bardzo użyteczną nowością jest także umieszczenie w MapieMap 6.3 rozszerzonej bazy noclegowej - ponad 18 tys. hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, kwater a także centrów SPA&Wellness.

Każdy obiekt pochodzących z bazy eholiday.pl, przed umieszczeniem go w najnowszym systemie nawigacji MapaMap, został zweryfikowany i zawiera aktualne informacje, łącznie z numerami telefonów czy adresami internetowymi. „Takiej funkcjonalności, która pozwalałaby w planowaniu trasy czy podróży uwzględniać informacje o miejscach noclegu, nie można przecenić. Sądzę, że wielu użytkowników GPS-ów na to czekało. Natomiast dla naszych klientów to świetna promocja, którą dostają w prezencie, zupełnie za darmo.” mówi Mariusz Wojciechowski, prezes zarządu Grupy eholiday.pl.

Najnowsza odsłona nawigacji MapaMap wprowadza także dodatkowe funkcje i nowe, uaktualnione mapy. MapaMap 6.3 zawiera najnowsze cyfrowe mapy Polski, których zbieranie zakończono pod koniec października 2009. W danych jest nawet nowo otwarty (28 październik 2009), odcinek autostrady A4 Kraków - Szarów.

Dokładne dane mapowe zawierają:

· niemal 2,5 miliona punktów adresowych (dokładnie 2 479 438)
· 3611 szczegółowych planów miast i miejscowości w tym 3034 planów z adresami
· 426 903 km dróg w tym 312 933 km dróg asfaltowych
· 183 832 obiektów użyteczności publicznej (POI) w tym 1779 fotoradarów
· Informacje o ograniczeniach prędkości postawione przy 1485 fotoradarach
· 16 miast zawierających budynki 3D
· 12 632 km ścieżek rowerowych
· 17 530 km pieszych szlaków turystycznych

Najnowsza MapaMap 6.3, tak jak jej poprzednia wersja, dba także o bezpieczeństwo swojego użytkownika umożliwiając mu włączenie funkcji ostrzegania przed przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami takimi jak „czarne punkty” czy miejsca ustawiania fotoradarów.
Z nowości, jakie wprowadza MapaMap 6.3 warto także wymienić:

· Nowy „komputer pokładowy” prezentujący takie informacje jak: pozostała odległość do celu, czas dotarcia do celu, prędkość z jaką się poruszamy prędkość średnia i maksymalna, przejechana dotychczas odległość oraz czas, jaki spędziliśmy w drodze.

· Alternatywny wygląd kokpitu nawigacji - teraz użytkownik będzie mógł wybrać z listy taki wygląd, jaki mu bardziej odpowiada.

· Wprowadzona została funkcja ostrzegania o obowiązującym ograniczeniu prędkości przed zbliżaniem się do fotoradaru.

· Wprowadzona została funkcja powiadamiania o aktualizacjach mapy, która informuje użytkownika o momencie, w którym dostępna jest już nowsza wersja map. Funkcję tę można oczywiście wyłączyć.

· Zmiany w wyglądzie menu użytkownika - teraz obok słownych opisów każdego przycisku dodane zostały także symboliczne ikony, przyspieszających korzystanie z menu.

· Zmodyfikowany został wygląd i działanie tak zwanego „sztucznego horyzontu” w widoku 3D, teraz niebo na horyzoncie przesuwa się płynnie wraz z użytkownikiem.

· Menu kontekstowe dostępne na górze ekranu nawigacji zostało zaopatrzone w funkcję ukrywania.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.