Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 1 marca 2001 
    

IDF: Intel przedstawia bezprzewodowy tablet internetowy


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:16
(1)
Podczas konferencji Intel Developer Forum w San Jose, w Kalifornii Intel ujawnił szczegóły techniczne bezprzewodowego urządzenia Intel Web Tablet. Służy ono do współużytkowania łącza internetowego, umożliwiając dostęp do sieci z dowolnego miejsca w domu. "Chcieliśmy umożliwić bezprzewodowy dostęp do Internetu i w tym celu stworzyliśmy małe, lekkie i wysoko wydajne urządzenie, które pozwala na długie życie baterii." - powiedział Michael Reed, dyrektor marketingu Internet Tablet Operation w Intelu.

Zaprezentowany po raz pierwszy na targach International Consumer Electronics Show w Las Vegas w styczniu tego roku Intel Web Tablet działa w oparciu o następujące technologie: zintegrowany procesor Intel StrongARM SA-1110, pamięć typu Intel StrataFlash, system operacyjny czasu rzeczywistego Wind River WindStorm i VxWorks, platforma PersonalJava, przeglądarka Espial Escape, pakiet narzędzi Espial Espresso GUI oraz oprogramowanie audio Becomm Strings.

System operacyjny czasu rzeczywistego Wind River Tornado z wbudowanymi komponentami systemowymi WindStrom, VxWorks i platformą PersonalJava w urządzeniu Intela Web Tablet sprawiają, że jest on wydajny i wygodny w użyciu. Jest to zasługą między innymi dostosowaniu oprogramowania do platformy hardwarowej. Przeglądarka zastosowana w tablecie - Espial Escape - jest oparta w całości na platformie Java i w pełni adaptowalna. Oprogramowanie Becomm Strings sprawia natomiast, że słuchanie muzyki ściągniętej z sieci za pośrednictwem tabletu jest przyjemnością. Oprogramowanie to upraszcza sposób, w który zawartość plików audio jest dekodowana i dostarczana do tabletu przy wykorzystaniu mocy komputera. Więcej informacji o tym urządzeniu można znaleźć pod adresem: intel.com/home/webtablet.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. niezła nazwa :P (autor: JasioWP | data: 29/05/05 | godz.: 18:07)
    ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.