Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 18 grudnia 2009 
    

Nokia i ST-Ericsson ruszają na podbój Chin


Autor: Redakcja | źródło: CDRInfo | 22:58
(2)
Firmy Nokia i ST-Ericsson ogłosiły plan długoterminowego partnerstwa w dziedzinie technologii TD-SCDMA i pokrewnych rozwiązań na rynku Chińskim. TD-Ericsson będzie kluczowym dostawcą chipsetów dla platformy Symbian wykorzystującej TD-SCDMA. Współpraca ma wzmocnić pozycję obu firm i dać im fotel lidera Chińskiego rynku urządzeń mobilnych. Nokia zobowiązała się do stworzenia grupy R&D technologii TD-SCDMA w Pekinie. W październiku Nokia uruchomiła sprzedaż pierwszego telefonu wspierającego nową technologię - Nokia 6788. Firma TD-Ericsson powstała z połączenia kapitałów firm STMicroelectronics i Ericsson w lutym 2009r.

ST-Ericsson poprzez spółkę T3G od sześciu lat pracował nad technologią TD-SCDMA, będącą alternatywą dla W-CDMA na rynku Chińskim. Nowe rozwiązanie pozwala trzykrotnie ściślej skondensować dane niż w najpopularniejszym w Chinach standardzie komunikacji bezprzewodowej GSM. Nokia 6788 oparta na jest platformie Symbian S60 i wspiera jako pierwsza technologię TD- SCDMA. Pozostałe funkcje tego modelu to aparat o rozdzielczości 5 megapikseli z lampą błyskową LED, wyświetlacz QVGA o przekątnej 2,8 cala oraz obsługa kart microSD. (Autor: PT)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. To teraz tylko czekamy na podróbki za 1/10 ceny. (autor: Borat | data: 20/12/09 | godz.: 14:40)
    Za rok jakaś chińska firma wypuści identyczny telefon z innym logo :)

  2. a pozniej (autor: Wyrzym | data: 20/12/09 | godz.: 17:19)
    kolejna chinska firma podrobi podrobke ^^

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.