Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 8 stycznia 2010 
    

Compal też ma swój tablet


Autor: Redakcja | źródło: Engadget | 23:03
(2)
Na tegorocznych targach CES możemy obserwować prawdziwy wysyp tabletów. Firma Compal, także zaprezentowała urządzenie tego typu. Siedmiocalowy tablet / MID (niepotrzebne skreślić) został zbudowany w oparciu o platformę Tegra drugiej generacji. Compal pracuje p[od kontrolą systemu Google Android 2.0, posiada dodatkowe złącze dla kart SIM i micro SD, a także moduł WiFi. Producent nie zdecydował się na umieszczenie w swoim produkcie popularnych modułów, komunikacji bezprzewodowej, jakimi są Bluetooth i GPS. Nie to jednak jest głównym mankamentem całej konstrukcji. Niestety tablet został wyposażony w dotykowy wyświetlacz oporowy.

Ekran oporowy, to zwykły ekran LCD spajany z częścią dotykową, która składa się z dwóch przezroczystych elektrod (przepuszczających ponad 85% światła). Elektrody te utrzymywane są bez kontaktu przez izolacyjną warstwę separatora (przypominają delikatną siatkę). Nacisk na folię zewnętrzną (czyli dotknięcie ekranu) powoduje lokalne zetknięcie się elektrod, co rejestrowane jest przez dekoder urządzenia. Niestety technologia ta ustępuje pojemnościowej, przez co wydatnie spada komfort użytkowania. Chociaż można ten mankament przeboleć, zważywszy, jak radzi sobie wspomniana Tegra z odtwarzaniem filmów i innymi zadaniami.

Zapraszam do obejrzenia filmu KLIK.

(Autor: PT)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nie żebym się czepiał (autor: SweetDreams | data: 10/01/10 | godz.: 00:57)
    ale literówka: p[od

    co do tabletu szkoda, że tak mało informacji podali...


  2. czyli... (autor: Remedy | data: 10/01/10 | godz.: 16:24)
    ..tablety są teraz nowymi netbookami. Super.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.