Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 4 lutego 2002 
    

Aparaty Pentax w ofercie Alstor


Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:15
W ofercie multimedialnej firmy Alstor pojawiły się dwie nowe pozycje. Są to aparaty cyfrowe dobrze znanej na polskim rynku marki Pentax. Model EI 100 jest mały (waży zaledwie 190g) i przeznaczony dla osób nie posiadających doświadczenia w zakresie cyfrowej fotografii. Drugi z aparatów - Optio 330 na pierwszy rzut oka wygląda jak popularna "idiotenkamera", w zdumienie jednak mogą wprowadzić jego nadzwyczajne możliwości. Optio 330 posiada wysokiej klasy matrycę CCDz 3,34 milionami punktów, umożliwiającą wykonywanie zdjęć z maksymalną rozdzielczością 2048x1536 pikseli. Ma też trzykrotny zoom, (odpowiadający ogniskowej 37-111 mm w przypadku aparatów małoobrazkowych) oraz dwukrotny zoom cyfrowy. Aparat pracuje m.in. w trybie macro - ułatwiającym wykonywanie zdjęć z bliska (od 14 cm) oraz posiada możliwość manualnego ustawiania ostrości dla wyeksponowania danego obiektu. Jak większość aparatów cyfrowych możliwe jest z jego pomocą nagrywanie krótkich sekwencji filmowych w formacie AVI.

Model EI 100 posiada matrycę z 1,31 milionami punktów, duży (przekątna 1,8") wyświetlacz LCD umożliwia podgląd zdjęć bezpośrednio po ich wykonaniu oraz łatwe poruszanie się w menu, co pozwala na efektywne wykorzystanie wszystkich jego funkcji. Na wbudowanej karcie pamięci o pojemności 8 MB zmieści się 16 zdjęć w maksymalnej (1280x960) rozdzielczości albo aż 132 fotografie maksymalnie skompresowane. Obydwa aparaty posiadają wbudowane lampy błyskowe z funkcją redukcji efektu "czerwonych oczu", samowyzwalacz z 10-sekundowym opóźnieniem.

Cena modelu EI100 to zaledwie 1.160 PLN, Optio 330 jest już droższy, kosztuje 3.799 PLN (obydwie podane ceny zawierają podatek VAT).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.