Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 22 stycznia 2010 
    

'IronClad' - pecet w pamięci flash


Autor: EmDżej | źródło: Inf. prasowa | 11:47
(2)
LockheedMartin, firma znana raczej z produkcji samolotów, w kooperacji z firmą IronKey wprowadziła na rynek dość nietypowe rozwiązanie. Jest to pendrive o pojemności 8 GB umożliwiający zdalny dostęp do własnego komputera. Urządzenie nazywane „IronClad” zbudowane jest z wodoodpornych i wstrząsoodpornych materiałów, zapewniając jednocześnie dużą wytrzymałość konstrukcji chronionej metalową powłoką. Pamięć posiada własny system operacyjny oraz niezbędne w takich wypadkach aplikacje służące do zdalnego dostępu. Informacje na niej przechowywane są chronione za pomocą specjalnej, militarnej odmiany szyfrowania 256 bit oraz oprogramowania antywirusowego.

Użytkownik ma możliwość pełnej kontroli nad uruchomionymi aplikacjami poprzez tak zwaną „białą listę”, żadne procesy nie zostaną uruchomione bez jego wiedzy. Opatentowana technologia pozwala uzyskać zdalny dostęp do własnych danych bez naruszania przestrzeni dyskowej komputera gościa, z którego nawiązujemy połączenie. Urządzenie spełnia rygorystyczne normy rządu amerykańskiego, „FIPS 104-2 Level 3”, dotyczące poziomu zabezpieczeń przechowywanych oraz przetwarzanych informacji.

„IronClad” za pomocą swoich zabezpieczeń umożliwia swobodne i bezpieczne korzystanie z własnych plików, zarówno w miejscach prywatnych jak i też w kafejkach Internetowych. Cena oraz dostępność produktu nie jest znana.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Torwald | data: 22/01/10 | godz.: 15:09)
    Ten certyfikat stwierdza jedynie 'poprawność wykorzystania algorytmu szyfrującego'. Zarządzanie kluczami i mechanizmy uwierzytelniania już tej organizacji nie interesują.

    Pomysł ciekawy, bootowanie zabezpieczonego systemu z pendrive. Miejmy tylko nadzieję, że znowu nie okaże się, że ktoś dał ciała tak, jak Verbatim, Kingston i Sandisk (i pewnie kilka innych firm używających AES do szyfrowania danych na pendrive i posiadających cetyfikat FIPS 140-2...).


  2. zbudowane jest z wodoodpornych i wstrząsoodpornych materiałów (autor: RusH | data: 22/01/10 | godz.: 20:44)
    tz z plastiku ...

    Torwald ci co wymieniles uzywali AES do ... szyfrowania HASLA :) dane sa na drugiej partycji niezaszyfrowane


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.