Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 6 lutego 2002 
    

Nowy panel LCD Sony - N50R


Autor: DYD | źródło: e-mail | 21:14
(2)
Firma Sony wprowadziła na rynek nowy monitor LCD o przekątnej 15". N50R jest następcą modelu N50. Od poprzednika różni go zmieniony wygląd zewnętrzny oraz podwyższone parametry wyświetlania obrazu. Obudowa monitora wykonana została z tworzywa w efektownym srebrnoszarym kolorze. Elementem dodatkowo stanowiącym o jego oryginalnym wyglądzie i przyciągającym wzrok jest niewielka grubość panelu - zaledwie 26 mm. Ta minimalizacja rozmiarów została osiągnięta dzięki umieszczeniu całej elektroniki odpowiedzialnej za pracę wyświetlacza w oddzielnym pudełku zwanym sterownikiem matrycy (media engine). Media engine komunikuje się z monitorem za pomocą kabla analogowo-cyfrowego i obsługuje dwa złącza video, w które wyposażony jest N50R. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie zajmuje wyjątkowo mało miejsca na biurku, ponieważ media engine może pozostawać niewidoczny, ustawiony pod biurkiem lub schowany w szufladzie.

N50R pracuje w rozdzielczości 0,7 Megapixela (1024x768/75Hz). Jego obszar roboczy wynosi 304x288mm co jest odpowiednikiem pola roboczego monitora CRT o przekątnej 17". Wielkość plamki to 0, 297 mm, jasność 250cd/m2, współczynnik kontrastu 300:1. Zastosowana funkcja cyfrowego wygładzania obrazu (Advanced Digital Smoothing) zapewnia uzyskanie gładkich konturów i krawędzi na całej powierzchni ekranu bez względu na rozdzielczość pracy.

Podobnie jak jego poprzednik N50R wyposażony został w dwa inteligentne sensory. Jeden z nich to sensor obecności użytkownika, który przełącza monitor w stan uśpienia gdy użytkownik opuszcza miejsce pracy i automatycznie uaktywnia, gdy powraca. Drugi z czujników dopasowuje jasność obrazu do warunków oświetleniowych panujących w otoczeniu.

W podstawę monitora zostały wbudowane dwa głośniki firmy Harmon Kardon stanowiące element specjalnie na jego potrzeby opracowanej technologii dźwięku przestrzennego Wide Stereo Mode. Dzięki niej monitor brzmi niemal tak doskonale jak wygląda. Wirtualny system dźwiękowy sprawia, że słuchacz nie potrafi zlokalizować położenia głośnikow i odnosi wrażenie, że dźwięk dociera ze znacznie bardziej oddalonych od siebie źródeł.

Monitor posiada również wyjście słuchawkowe. N50R spełnia wymogi normy TCO95 i objęty jest trzyletnią gwarancją. Jego przewidywana cena detaliczna wynosi 3.500 zł plus Vat.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Nowy panel LCD Sony - N50R (autor: saves-brak rejestracji | data: 7/02/02 | godz.: 16:16)
  kosmicznie drogie pietnaście cali

 2. Nastepne badziewie (autor: Rutryx-brak rejestracji | data: 7/02/02 | godz.: 23:55)
  Kiedys sony robilo w miare dobry sprzet...
  Ale nie teraz. Jesli jest to choc troszke podobne do tego co jest w szczecinskich sklepach to nieszczesny posiadacz ma pecha :(
  Poza tym sony ma beznadziejny serwis - mialem okazje powalczyc troszke.

  Tak - jestem uzytkownikiem monitorow sony - wiecej tego bledu nie popelnie!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.