Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 8 lutego 2010 
    

Nasze samochody pozwolą zasilić oświetlenie


Autor: Wedelek | źródło: Inhabitat | 09:46
(2)
Firma TAK zaprezentowała koncept latarni ulicznych, które są zasilane energią wiatru. Według firmy energia odnawialna tego typu na autostradzie jest dostateczna by za jej pomocą oświetlić trasę szybkiego ruchu. Według założenia każda latarnia byłaby wyposażona we własną turbinę, a odpowiednie podmuchy wiatru zapewniły by nasze pojazdy, które mijałyby latarnie z odpowiednio dużą prędkością. Producent deklaruje również, że na mniej ruchliwych drogach jego produkty mogłyby być dodatkowo wykorzystywać energię słoneczną.

Przy zakłożeniu, że taki system byłby odpowiednio wydajny, to montowanie tego typu urządzeń mogłoby przynieść wymierne korzyści. Oczywiście nie wiadomo ile mogłoby takie urządzenie kosztować, ale z pewnością przyczyniłoby się do mniejszego zużycia energii, a co za tym idzie poprawiłoby to stan naszego środowiska. Urządzenie zostanie zaprezentowane podczas konferencji NYC 25 lutego.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. samochody... (autor: diamon | data: 8/02/10 | godz.: 11:43)
    osobowe raczej dużego podmuchu nie robią zwłaszcza na wysokości na jakiej jest pokazana turbina na tym zdjęciu, co innego tiry, tylko że one przeważnie jeżdżą prawym pasem. Druga kwestia to odległość takiej turbiny od jezdni i barierki odgradzające...

  2. Prawde mowiac (autor: Kosiarz | data: 8/02/10 | godz.: 13:17)
    rozwiazanie tego typu nie potrzebuje do dzialania samochodow :) wiatr w zupelnosci wystarczy. Widzialem jakis czas temu na YT domowa elektrownie wiatrowa o podobnej budowie i mocy maksymalnej kilku kW. Jak zapewnial producent do czasu kiedy masz zamiar wlaczyc czajnik, kuchenke czy inne bardziej pradozerne urzadzenia pokrywa 100% zapotrzebowania.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.