Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 11 lutego 2010 
    

Radony HD 5850 i HD5870 w wersji TOP oraz DirectCU


Autor: Wedelek | źródło: Tech Connect | 08:00
Na targach Cebit firma Asus przedstawi własne wersje kart graficznych Radeon HD serii piątej, wykorzystujące 40nm GPU o kodowej nazwie Cypress. Pierwsza z nich to HD 5870 w wersji TOP, a druga to HD 5850, która będzie należeć do serii DirectCU. Obie karty będą konstrukcjami fabrycznie podkręconymi z autorskimi systemami chłodzenia. Najciekawiej prezentuje się model z systemem DirectCU. Jest to konstrukcja składająca się z aluminiowych bloków i dwóch ciepłowodów, które mają bezpośrednią styczność z rdzeniem karty. Producent zapewnia, że jego autorska konstrukcja odprowadza ciepło o 20% efektywniej od referencyjnego chłodzenia i ponoć generuje przy tym o 35% mniejszy hałas. Obie karty zajmują w obudowie dwa wolne sloty.

Oba produkty zostały zbudowane w oparciu o 256-bitową magistralę pamięci typu GDDR5. Urządzenia wspierają technologie DirectX w wersji 11-tej, Direct Compute, Eyefinity i CrossFireX. Na śledziu znajdują się złącza HDMI, DVI i DisplayPort. Ceny nowych wersji Radeonów są nieznane a prezentacja odbędzie się w Hanowerze w dniach od drugiego do szóstego marca na targach Cebit.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.