Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 11 lutego 2010 
    

Full HD w nowych kamerach Panasonic


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 14:09
(2)
Panasonic wzbogacił linię kamer o trzy nowe modele Full HD – HDC-SD700, HDC-TM700, HDC-HS700. Wszystkie z nich posiadają najnowszy system 3MOS, jak również nowy, jaśniejszy obiektyw (F1.5-2.8) o dużej średnicy LEICA DICOMAR. Dodatkowe wyposażenie w tryb nagrywania progresywnego 1080p (1080/50p) zapewnia możliwość rejestrowania wyraźnych obrazów w najwyższej jakości i bez zakłóceń. Kamery wyposażone są w 35-milimetrowy szerokokątny obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym dzięki czemu są idealne do wykorzystania w szerokim spektrum sytuacji, takich jak autoportrety, zdjęcia grupowe w pomieszczeniach czy plenerze.

Kamery wejdą na rynek w kwietniu br.

Sugerowane ceny detaliczne: HDC-SD700 – 4.700 PLN, HDC-TM700 – 5.400 PLN, HDC-HS700 – 6.400 PLNPełna treść informacji prasowej Panasonic:

Warszawa, 10 lutego 2010 r. - Panasonic wzbogacił linię kamer o trzy nowe modele Full HD - HDC-SD700, HDC-TM700, HDC-HS700. Wszystkie z nich posiadają najnowszy system 3MOS, jak również nowy, jaśniejszy obiektyw (F1.5-2.8) o dużej średnicy LEICA DICOMAR. Dodatkowe wyposażenie w tryb nagrywania progresywnego 1080p (1080/50p) zapewnia możliwość rejestrowania wyraźnych obrazów w najwyższej jakości i bez zakłóceń. Kamery wyposażone są w 35-milimetrowy szerokokątny obiektyw z
12-krotnym zoomem optycznym dzięki czemu są idealne do wykorzystania w szerokim spektrum sytuacji, takich jak autoportrety, zdjęcia grupowe w pomieszczeniach czy plenerze.

System 3MOS firmy Panasonic zapewnia wysoką jakość obrazu zarówno w przypadku rejestrowania zdjęć i filmów poprzez użycie trzech sensorów Full HD MOS, które zapewniają całkowitą liczbę punktów na poziomie 11,490,000 pikseli (3,830,000 pikseli x 3). Pozwala to na wykonanie 17,1-megapixelowych zdjęć (w trybie Still Image), jak również pozyskiwania 14,7-megapixelowych obrazów z nagranych materiałów filmowych. Połączenie systemu 3MOS z nowym obiektywem LEICA DICOMAR (F1.5-2.8) oraz najnowszym procesorem obrazu Crystal Engine Pro poprawiło zbieranie światła, podniosło poziom czułości oraz zredukowało szumy o 50%, zapewniając użytkownikom jasne i czyste nagrywanie nawet przy stłumionym świetle.

"Wprowadzając nowe modele, staraliśmy się odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów, którzy pragną uchwycić prawdziwe oblicze życia, które ich otacza" - powiedział Marcin Delmaczyński, kierownik produktów foto w Panasonic Polska -. "Najnowsze kamery 3MOS Panasonic dostarczą innowacyjnych rozwiązań, takich jak funkcja nagrywania progresywnego 1080 oraz zaawansowana szerokokątna optyka dla zapewnienia zupełnie nowej jakości zdjęć."

Nowa funkcja nagrywania progresywnego (1080p) została wprowadzona do wszystkich trzech modeli. W konwencjonalnych kamerach Full HD pracujących w trybie 1080p nagranie jest realizowane z prędkością 25 klatek na sekundę -
w efekcie czego obraz często wygląda na niezbyt płynny. Nowe kamery Panasonic nagrywają w trybie 1080p przy 50 klatkach na sekundę dzięki czemu wyświetlany obraz będzie znacznie płynniejszy.
Nowy tryb przekazuje dwa razy więcej danych niż w rozdzielczości 1080i
(z przeplotem), dzięki czemu rejestruje obraz w jakości, która znacznie przewyższa konwencjonalny format Full HD stosowany w kamerach konsumenckich (1080i). Zapewnia również minimalizowanie występowania poblasków oraz migotania, które powstają podczas ruchów przedmiotu oraz gwarantuje ostrość i dokładność odwzorowania. Możliwość zastosowania w kamerach kart SDXC 64 GB pozwala na nagranie około 27 godzin 30 minut filmu w formacie 1920 x 1080i HD (tryb HE) oraz około 5 godzin 20 minut w formacie 1920 x 1080p Full HD w trybie 1080/50p.

35-milimetrowy szerokokątny obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym jest szczególnie wygodny podczas pracy we wnętrzach lub ciasnych pomieszczeniach. Pozwala na wykonanie zdjęć z krótkiego dystansu od przedmiotu, ujmując
w kadrze zarówno fotografowany obiekt jak i otoczenie. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest zapewnienie możliwości nagrywania czystego dźwięku, który jest niezwykle istotnym elementem nagrań wideo. Nowy obiektyw pozwala na uchwycenie pięknych obrazów w szerokim krajobrazie oraz pozwala na ujęcie dużych grup ludzi w kadrze, co czyni go bardzo wszechstronnym do użycia we wszelkiego rodzaju sytuacjach.

Model HDC-TM700 oprócz funkcjonalności modelu HDC-SD700 pozwala na rejestrowanie obrazów na 32GB wewnętrznej pamięci. Dodatkowo kamera ta wyposażona jest w funkcję, która automatycznie przełącza rejestrowanie na kartę pamięci (SDXC/SDHC/SD), gdy pamięć wewnętrzna zapełni się. Kamera
HDC-HS700 wyposażona została w twardy dysk 240GB, który może pomieścić 120 godzin nagrań filmowych (w trybie HE). Model ten w połączeniu z 64-gigabajtową kartą pamięci SDXC zapewnia możliwość magazynowania dodatkowych 27 godzin nagrań.

Inne funkcje oferowane przez nowe kamery 3MOS firmy Panasonic:

Crystal Engine Pro - wszystkie trzy modele zostały wyposażone w technologię Intelligent Resolution oraz procesor obrazu Crystal Engine Pro, który pozwala na nagrywanie niezwykle czystych i ostrych obrazów w jakości przekraczającej nawet Full HD. Eliminują one problem rozmycia kolorów, który pojawia się na krawędziach obiektów. Z kolei funkcja Intelligent Zoom pozwala na dokonanie
35x zbliżenia, poprzez dokonanie korekcji degradacji obrazu tradycyjnego zoomu cyfrowego tak, aby zapewnić oszałamiająco czysty obraz Full HD nawet podczas dokonywania ekstremalnych zbliżeń. Nowy tryb redukcji hałasu - NR - minimalizuje zakłócenia dźwiękowe, które powstają podczas nagrywania w warunkach niedostatecznego oświetlenia, podczas gdy technologia Intelligent Resolution, zapewnia niespotykaną ostrość, jasność oraz doskonałe odwzorowanie kolorów rejestrowanych obrazów. W trakcie wykonywania zdjęć, technologia interpolacji pikseli współpracuje z technologią Intelligent Resolution, aby pozwolić na rejestrowanie 5-megapikselowych obrazów wysokiej jakości. Rozwój procesora obrazu pozwolił również na rejestrowanie filmów w formacie Full HD 1920 x 1080 pikseli we wszystkich trybach, włączając w to tryb HE. Stwarza to możliwość zachowania większej ilości wspomnień wraz z ich naturalnym pięknem.

Power O.I.S. - technologia optycznej stabilizacji obrazu, która wykorzystuje gyrosensory w celu wykrywania drżenia reki i koryguje ustawienie obiektywu w celu dostosowania osi optycznej i wyeliminowania rozmycia. Podczas trzymania kamery w ręce, jest ona poddawana ruchom o niskiej częstotliwości m.in. ze względu na oddychanie operatora, niezależnie od tego jak bardzo dana osoba stara się trzymać ją nieruchomo. Podczas gdy konwencjonalne systemy optycznej stabilizacji obrazu nie są w stanie skutecznie wyeliminować tych niewielkich ruchów, nowy Power O.I.S. jest w stanie skorygować je około 5-krotnie efektywniej. Power O.I.S. posiada również tryb Active, który pozwala na osiągniecie czystych, niezmazanych obrazów w całym zakresie od szerokiego kąta do teleobiektywu, bez niepożądanej degradacji obrazu. Dzięki temu zarejestrowany przez obiektyw materiał pozostaje wiernie odwzorowany w całym zakresie od 35-milimetrowego szerokiego kąta aż po największe zbliżenia.

Wind Noise Canceller - nowa funkcja usuwania szumu wiatru, która stanowi ewolucję opracowanej przez firmą Panasonic funkcji Wind Cut, automatycznie wykrywa i tłumi jedynie dźwięk wiatru tak, aby utrzymać naturalne dźwięki w realistycznej atmosferze.

Face Recognition - funkcja rozpoznawania twarzy jest niezwykle użyteczna, gdy chcemy wykonać piękne zdjęcia danej osoby w grupie ludzi. Funkcja Face Recogniotion odnajduje zarejestrowane w aparacie twarze i automatycznie optymalizuje ogniskowanie, aby odpowiednio je wyeksponować. Funkcja kontynuuje nagrywanie obiektu tak długo, jak dana osoba porusza się gdziekolwiek w obrębie pola widzenia kamery, tworząc idealne warunki do rejestrowania zdjęć. Funkcja umożliwia zarejestrowanie do sześciu twarzy. Wysoka dokładność rozpoznawania może zostać zapewniona w różnych warunkach fotografowania, poprzez zarejestrowanie obrazu twarzy z różnych kątów. Wbudowany ekran LCD umożliwia wyświetlanie do trzech nazw rozpoznanych obiektów.

Quick Start - kamera jest uruchamiana lub wyłączaną odpowiednio w momencie otwarcia lub zamknięcia ekranu LCD. Pozwala to na rozpoczęcie nagrywania w czasie zaledwie 1 sekundy od otwarcia wyświetlacza. Możliwość szybkiego startu kamery pozwala na zarejestrowanie nagle pojawiających się okazji fotograficznych, jak również na zaoszczędzenie energii poprzez wyłączenie urządzenia, gdy ekran zostanie zamknięty. Dodatkowo nowy tryb Eco wyłącza kamerę, kiedy nie jest używana przez pięć minut, redukując tym samym zużycie energii.

Funkcja Time Lapse Recording - tryb nagrywania poklatkowego jest wygodnym narzędziem, które pozwala na odtwarzanie scen takich jak zachód słońca czy rozwijanie kwiatu z przyspieszeniem tak, aby osiągnąć niepowtarzalny efekt często używany w programach telewizyjnych. Poprzez ustawienie interwału nagrywania na 1 sek., 10 sek., 30 sek., 1 min., czy 2 min., użytkownik może wyświetlić długookresowe nagrania w skróconym czasie. Przykładowo, kiedy scena nagrywana jest w 1-sekundowym interwale czasowym, 10-minutowe nagranie może zostać wyświetlone w czasie 10 sekund, pozwalając na ukazanie powolnych zmian w obiekcie, jak gdyby zachodziły one w bardzo krótkim czasie.

Nagrywanie za pośrednictwem ekranu dotykowego - wszystkie modele wyposażone zostały w ekrany dotykowe, które pozwalają na obsługę za pomocą dotknięcia palcem. Pozwalają one użytkownikom operowanie szerokim zakresem funkcji intuicyjnie bez odrywania wzroku od obiektów nagrywanych i wyświetlanych na ekranie LCD. Modele kamer 3MOS Panasonic zostały wyposażone w duże, 3-calowe wyświetlacze dotykowe, które zapewniają łatwość oglądania oraz prostą obsługę dotykową.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 11,5=17,1 (autor: Quarrel | data: 11/02/10 | godz.: 17:31)
    Matematyka w tym miejscu mnie zawodzi.

    "rejestrowania zdjęć i filmów poprzez użycie trzech sensorów Full HD MOS, które zapewniają całkowitą liczbę punktów na poziomie 11,490,000 pikseli (3,830,000 pikseli x 3). Pozwala to na wykonanie 17,1-megapixelowych zdjęć (w trybie Still Image), jak również pozyskiwania 14,7-megapixelowych obrazów z nagranych materiałów filmowych."


  2. Nie czytałem (autor: tompo75 | data: 12/02/10 | godz.: 12:36)
    ale zgaduję, że to kolejny marketingowy bełkot i żonglerka cyferkami, o którą przecież nie problem jak wiemy ale dobrze na reklamach wygląda.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.