Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 7 lutego 2002 
    

Wszczep se pan chipa!


Autor: Marecek | 10:29
(3)
Członkowie pewnej amerykańskiej rodziny postanowili przejść do historii jako pierwsi ludzie, którym wszczepione zostaną identyfikacyjne układy elektroniczne. Mieszkający na Florydzie Jacobsowie usłyszeli o całym projekcie w telewizji i bardzo szybko zdecydowali się zgłosić do siedziby firmy Applied Digital Solutions. Uruchomiona już została machina prawna mająca umożliwić przeprowadzenie całej operacji. Jeffreyowi, Leslie i ich 14. letniemu synkowi Derekowi wszczepiony zostanie układ VeriChip. Jest to niewiele większa od ziarnka ryżu kość emitująca sygnał radiowy na częstotliwości 125kHz, możliwy do odczytania z odległości 1,5m przez specjalne radary. Informacja przekazywana przez urządzenie składa się z sześciu linijek mikrokodu. Firma ADS uważa, że produkt ten odniesie sukces w USA, głównie dlatego, że już dziś istnieje potrzeba szybkiej identyfikacji ludzi (np. w szpitalach). Producent zastrzega, że VeriChip jest jedynie wstępną wersją urządzenia, które ma szanse pojawić się w niedalekiej przyszłości.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A gdzie im wszczepią (autor: sebtar | data: 7/02/02 | godz.: 21:30)
  te chipy???

 2. na pewno nie na czole :) (autor: Marecek | data: 8/02/02 | godz.: 10:43)
  ... chociaz z czola bylaby najlepsza emisja sygnalu do urzadzen odbiorczych :P. a tak na serio to gdzies w nogach chyba...

 3. Phi i co z tego? (autor: Dawid Adamczyk-brak rejestracji | data: 10/02/02 | godz.: 15:49)
  Sam mam wszczepy do mozgowe (2 elektrody) od ponad 2 miesiecy oraz na klacie dwa stymulatory (cholernie skomplikowane uklady, emitujace prad wysokiej czestotliwosci, po prawie 10K $ za sztuke)

  Tak wiec bez przesady to zadna nowosc z tym wszczepianiem. Pozatym IMHO to tylko kwestia bardzo bliskiej przyszlosci ze bedzie sie cos takiego powszechnie stosowac.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.