Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 8 lutego 2002 
    

Wojna sztucznej inteligencji...


Autor: Marecek | 11:45
(3)
Naukowcy z Magna Science Adventure Centre w Rotherhamie (Wielka Brytania) zamierzają przeprowadzić największy w historii eksperyment dotyczący badań nad sztuczną inteligencją. Dwie rasy robotów zostaną wpuszczone do specjalnie przygotowanego laboratorium. Przedmiotem badań będzie stwierdzenie czy w odpowiednich warunkach sztuczne sieci neuronowe będą w stanie rozwijać się i przetrwać - naukowcy chcą doprowadzić do czegoś w rodzaju sztucznej ewolucji. Roboty początkowo "wyposażone zostaną" jedynie w podstawowe instynkty - ich podstawowym celem będzie przetrwanie. Pierwsza rasa, "prey", żywić się będzie za pomocą kolektorów słonecznych ładowanych przy specjalnych stanowiskach umieszczonych w laboratorium. Rasa "predatorów" jako źródło do życia wykorzystywać może jedynie potencjał energetyczny robotów "prey" (czyli muszą takiego prey-a złapać i wyssać z niego energię przy pomocy specjalnych złącz).

Każdy z robotów ma indywidualny komplet sztucznych genów, których połączenie może stać się podstawą do stworzenia nowej sieci neuronowej. Funkcje mózgu w przypadku obu ras spełnia ten sam mikroprocesor - 32-bitowa jednostka Hitachi 7045 SH2. Autorzy eksperymentu podkreślają, że nie są w stanie przewidzieć wyników eksperymentu, nie są pewni czy wszystko nie zakończy się po kilku godzinach gdy sztuczna inteligencja po prostu pozabija się nawzajem lub umrze z "głodu". Jeżeli eksperyment się powiedzie, to znaczy o ile uda się doprowadzić do równowagi w tym sztucznym ekosystemie, to od 27 marca będzie można podziwiać wyniki na specjalnie przygotowanej wystawie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Chyba znam przebieg tego eksperymentu... (autor: Puchacz-brak rejestracji | data: 8/02/02 | godz.: 14:42)
  Predatorzy zabija wszystkich prey'ow, a wtedy gdy nie beda mieli z kogo czerpac srodkow do zycia to przerobia doktorkoow z laboratorium na Duracell'e. A pozniej juz nam tylko MATRIX zostaje...

 2. Qfa co się dzieje na świecie... (autor: Radek-brak rejestracji | data: 8/02/02 | godz.: 16:24)
  Toż to istny Sky Net z Termiantora = [
  Mam nadzieje, że te predatorki to jakieś małe robociki typu pieska Sony bo jak nie to ...
  Scenariusz Terminatora Come True ? We don't know ...


 3. A mi sie podoba :-) (autor: The_EaGle | data: 10/02/02 | godz.: 14:01)
  Super miec takiego robota, nikt by mi w pokoju nie przeszkadal, postawil bym go za drzwiami i bym mial swiety spokoj :-).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.