Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 22 lutego 2010 
    

Chrominium Flow wykorzysta GPU


Autor: Wedelek | źródło: Electronista | 08:09
Google zaktualizowało możliwości swojej otwartej wersji systemu Chrome OS o obsługę kart graficznych do zastosowań profesjonalnych i w celu wsparcia CPU w obliczeniach. Chrominium w wariancie Flow może współpracować z platformą Nvidia ION i jak zapewnia Google w pełni korzystać z dobrodziejstw układu graficznego. W nowej wersji OS’a poprawiono również czas pracy urządzeń na baterii oraz wprowadzono automatyczną aktualizację. Chrominium może być instalowany na urządzeniach wyposażonych w zewnętrzną pamięć flash o wielkości 2GB, komunikujących się z komputerem za pomocą interfejsu USB, w przypadku, gdyby produkt nie posiadał własnego dysku twardego.

Pomimo implementacji w wersji Flow Chrominium obsługi platformy ION nic nie wskazuje na to, by Google dodało tę funkcję do głównej gałęzi Chrome OS. Powodem są surowe wymagania dla sprzętu, jakie stawia Google, a których obecnie ION nie spełnia. Nie wykluczone jest jednak wykorzystanie w tym celu platformy Nvidia Tegra.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.