Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 23 lutego 2010 
    

Oficjalna premiera Cortex-M4


Autor: Wedelek | źródło: Slashgear/Tech Connect | 08:31
(1)
ARM zaprezentował nowe procesory przeznaczone do montażu w smartphonach, samochodach, samolotach, maszynach wykorzystywanych w produkcji i wielu innych tego typu urządzeniach. Chodzi oczywiście o wykonany w 65nm CPU Cortex-M4, obsługujących 32-bitowe instrukcje. Nowe produkty od ARMa zostały wyposażone w zmodyfikowane układy MPU, zmiennoprzecinkowe (FPU) i MAC, które zapewniają wyższą wydajność niż poprzednie procesory tego producenta. Nowe procesory SIMD charakteryzuje się częstotliwością pracy wynoszącą 150MHz i dzięki lepszym algorytmom oszczędzania energii potrafią przechodzić w niższe stany uśpienia, pobierając tym samym mniej energii. Całkowita konsumpcja procesora zamyka się w wartości 40µW/MHz. CPU dysponuje bramkami 65K i opcjonalnymi bramkami 25K w przypadku jednostek zmiennoprzecinkowych.

Układy ARM są produkowane w fabrykach koncernu Global Foundries, należącego między innymi do firmy AMD. Poniżej możecie zobaczyć schemat Cortex-M4.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: pawel.xxx | data: 23/02/10 | godz.: 09:24)
    Wszystkie Cortexy M to procesory profilu mikrokontlrolerowego więc na pewno nie będę stosowane w smartphonach. Bez MMU jest to niewykonalne.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.