Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 2 marca 2010 
    

Intel na targach CeBIT 2010: 3 x Atom


Autor: DYD | źródło: Inf. prasowa | 12:46
Na targach CeBIT Intel ogłosił premierę trzech procesorów Intel Atom z 7-letnim cyklem wsparcia, przeznaczonych na rynek rozwiązań osadzonych (typu "embedded"). Procesory - jednordzeniowe N450 i D410 oraz dwurdzeniowy D510 - są wyposażone w zintegrowany, ulepszony układ graficzny oraz kontroler pamięci wbudowane bezpośrednio w CPU. Przyczynia się to do poprawy wydajności oraz zmniejszenia zużycia energii. Wszystkie trzy układy współpracują ze sterownikiem wejścia/wyjścia, który sprawdzi się idealnie na rynku systemów osadzonych. Jest to dwuukładowy sterownik Intel 82801HM wspierający PCI Express, PCI, SATA i USB 2.0. Procesory są już dostępne w sprzedaży, a ich cena jednostkowa przy zamówieniu 1000 sztuk wynosi od 43 do 63 USD.

Intel prezentuje także na targach CeBIT nowy projekt szkolnych netbooków Classmate PC z obrotowymi ekranami, które zbudowano przy użyciu podzespołów firmy. Łączą one estetykę z wysoką wytrzymałością. Oferują pełną funkcjonalność komputera PC, ulepszone mechanizmy czytania elektronicznych publikacji, wyższą wydajność i energooszczędną konstrukcję. Spodziewamy się, że lokalni producenci komputerów PC wprowadzą tę nową konstrukcję na rynek w drugim kwartale 2010 r

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.