Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 5 marca 2010 
    

Co przyniesie ze sobą Bluetooth 4.0


Autor: Wedelek | źródło: Tech Connect | 07:44
(1)
Nie upłynął jeszce rok czasu od prezentacji specyfikacji technicznej trzeciej generacji Bluetooth, a już grupa Special Interest Group (SIG) myśli o wprowadzeniu czwartej generacji tej technologii. Pierwsze urządzenia wykorzystujące nowy standard mogłyby pojawić się już w czwartym kwartale bieżącego roku.

Bluetooth 4.0 wprowadzi kilka istotnych zmian, ale nie będą one dotyczyć prędkości przesyłu danych, która pozostanie na poziomie wersji trzeciej i będzie wynosić 24 Mbps (3 MB/s). Poprawie natomiast ulegnie bezpieczeństwo przesyłanych danych za sprawą pełnego wsparcia dla algorytmu szyfrowania AES-128 oraz odległość na którą można przesyłać dane, wynosząca w nowej wersji ponad 100 metrów. „Czwórka” będzie się także charakteryzować niższą latencją na poziomie 3ms.

Kolejne zmiany obejmują ilość konsumowanej energii, która ma zostać poważnie zredukowana, a samo urządzenie będzie w stanie przejść w stan głębokiego uśpienia w przypadku „jałowej” pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu Bluetooth 4.0 ma być znacznie szerzej dostępny w urządzeniach przenośnych, niż ma to miejsce obecnie.

Więcej szczegółów na temat nowej implementacji „Kła” poznamy w sezonie wakacyjnym.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 4.0 BT (autor: Marucins | data: 5/03/10 | godz.: 20:53)
    Niech zrobią te pełne 100 przy pełnym transferze to już będzie dobrze

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.