Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 8 marca 2010 
    

Nettop razy trzy od Giady


Autor: Wedelek | źródło: TechConnect | 07:18
(4)
Na targach CeBit swoją nową linię produktów zaprezentowała nieznana w Polsce firma Giada, pochodząca z Chin. Wszystkie trzy urządzenia to popularne ostatnio nettopy zbudowane na odświeżonej platformie firmy Nvidia, czyli ION’ie z procesorem Intela należącym do rodziny Atom. Producent oznaczył swoje nowe produkty w kolejności od największego jako Cube-N7DT, Cube-N6T and Slim-N20. W całej trójce znajdziemy takie komponenty jak procesor Intel Atom taktowany zegarem 1.66GHz, a konkretnie model D510 wspierany przez 2GB pamięci RAM oraz układ graficzny Nvidii zbudowany z wykorzystaniem GPU GT128 wyposażony w 26 procesorów strumieniowych. Dane są zapisywane na dysku twardym o pojemności 320GB.

Ponadto w specyfikacji technicznej znajdziemy czytnik kart pamięci oraz moduły komunikacji bezprzewodowej WiFi i Bluetooth oraz przewodowej Gigabit Ethernet. Wersja najgrubsza od modeli Cube-N6T i Slim-N20 wyróżnia się napędem DVD combo i tunerem DVB. Ceny i data sklepowej premiery nie zostały podane do wiadomości.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. CeBIT i chińszczyzna... (autor: ryj3k | data: 8/03/10 | godz.: 08:57)
  Na tych targach za dużo jest całej tej chińszczyzny - pełno tandetnych hubów USB, kamerek internetowych myszek na które nikt nawet nie chce patrzeć. Nie byłem przy stoisku tej firmy, ale przy wielu stoiskach mało znanych dalekowschodnich firm nie ma nic, kompletnie nic, ciekawego.

 2. @ryj3k (autor: TheW@rrior | data: 8/03/10 | godz.: 09:14)
  wolisz logo Sony a w środku też chińszczyznę?
  Większość obecnie produkowanej elektroniki jest tworzona właśnie w krajach bliskiego wschodu ;)


 3. @TheWarrior (autor: ryj3k | data: 8/03/10 | godz.: 10:27)
  Jestem świadomy pochodzenia sprzętu i miejsc jego produkcji. Chodzi mi o to, że większość tej chińszczyzny, to niedziałające badziewie o bardzo niskiej jakości wykonania i do tego z wątpliwym wsparciem. Nawet ludzie, którzy tam stoją i mają prezentować niby sprzęt, siedzą sobie z kolegami przy stoliku i popijają kawkę.

  I nie wole loga sony, ale wole kupić coś od firm, które mają jakąś tradycję. Patrz np. ile firm powstało i jak szybko się wyłożyły w czasach początków SSD.

  Nie wiem czy brałeś udział w tych targach - jeśli tak, to zakładam, że byłeś w hangarach Consumer Electronics i widzialeś co tam się dzieje... i o to właśnie mi chodzi. Są firmy jak ASUS i są firmy jak XingTech.


 4. ryj3k --> asus to też był (autor: marekl | data: 8/03/10 | godz.: 14:15)
  kiedyś taki XingTech.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.