Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 1 kwietnia 2010 
    

Najcieńsze netbooki od Fujitsu


Autor: Wedelek | źródło: Fujitsu | 18:06
(1)
Firma Fujitsu chce zawalczyć o serca klientów nowym, cienkim laptopem należącym do rodziny LifeBook. Produkt oznaczony jako MH330 przeznaczony jest dla ludzi którzy stale się przemieszczają i w podróży potrzebują komputera, a nie chcą za bardzo obciążać swojego bagażu o dodatkowe kilogramy. Urządzenie charakteryzuje się ciężarem wynoszącym 1.1kg a jego grubość wynosi odpowiednio 18.5mm z przodu i 24.5mm z tyłu i dysponuje ekranem o przekątnej 10.1-cala. Panel WSVGA pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1024 na 600 pikseli z kontrastem 400:1. Za podświetlenie ekranu odpowiadają diody LED co pozwala na redukcję zużycia energii i wyrazistsze podświetlenie. Specyfikacja techniczna obejmuje procesor Intel Atom N450 (1.66GHz, 512 L2 Cache, 667MHz), IGP GMA 3150, 1 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 250 GB.

Ponadto produkt jest wyposażony w moduły komunikacji przewodowej oraz bezprzewodowej WiFi w standardach 802.11 b/g/n i Bluetooth 2.1, czytnik kart pamięci, kamerę internetową oraz głośniki stereofoniczne. Nowy LifeBook otrzyma również specjalne oprogramowanie pozwalające w sposób łatwy przesyłać pliki pomiędzy komputerami pracującymi w tej samej sieci a nawet wykorzystywać komponenty innych urządzeń, takie jak na przykład napęd optyczny. Fujitsu nie zapomniał również o wytrzymałości laptopa na różnego rodzaju drobne uderzenia oraz zalania. Zwykłe wylanie kawy bądź innego płynu na klawiaturę nie jest w stanie uszkodzić produktu, co jest sporym plusem. Zadbano także o ochronę środowiska naturalnego spełniając zasady dyrektywy RoHS a nawet wykraczając za nią w niektórych punktach. MH330 będzie pracować pod kontrolą systemu Windows 7 Starter. Nie znamy jeszcze szczegółowej daty premiery, ale producent podał cenę jaką przyjdzie nam za ten model zapłacić. Oscyluje ona wokół 500 dolarów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a co w nim ciekawego? (autor: daver | data: 1/04/10 | godz.: 19:23)
    ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.