Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 14 kwietnia 2010 
    

Kolejne "zwodowane" Fermi


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 19:24
(3)
Inno3D jest kolejnym producentem który stwierdził, że temperatury pracy nowych układów Nvidia zbudowanych w oparciu o GPU Fermi są zbyt wysokie i postanowił zrezygnować z chłodzenia referencyjnego. Lekiem na taki stan rzeczy mają być fabrycznie montowane bloki wodne, przykrywające rdzeń, pamięci oraz sekcję zasilania. Tak chłodzone karty graficzne GTX 470 oraz GTX 480 będą należeć do serii Black Freezer, a dzięki blokowi wodnemu nie tylko powinny być chłodniejsze, ale też będą zajmować mniej miejsca w obudowie komputerowej. Zamiast bowiem dwóch slotów układ zajmuje tylko jeden. Niestety nie wiadomo czy producent zdecyduje się wyposażyć te karty w pojedynczy śledź.

Kolejna niewiadoma to taktowanie wspomnianych modeli od Inno3D, ponieważ producent nie podał do wiadomości publicznej czy będą to referencyjne karty czy może fabrycznie podkręcone. Tajemnicą są również cena i ewentualna data premiery.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Kolejny Fermi? Szkoda, że kolejny, "na papierze'. (autor: KuTeR | data: 14/04/10 | godz.: 23:42)
  Zapomnijcie o fabrycznym podkręcaniu (symboliczne podnoszenie zegarów o poniżej 10% to pic na wodę, a nie podkręcanie). Fermi kompletnie wymięka powyżej 800 MHz i może ciekły azot by mu troszkę pomógł, ale nie woda. Blok wodny dla Fermi zagwarantuje jedynie (aż?) normalne warunki pracy karty, które pozwolą mu przeżyć trochę dłużej niż wynosi okres gwarancji (albo w ogóle). Do tego wreszcie będzie możliwe przebywanie w jednym pomieszczeniu przy włączonym komputerze. Będzie też łatwo zbudować Tri-SLi... Taa, jednej karty nie można dostać (podobno, bo ja nie potrzebuję), a ja z SLi wyjeżdżam. Zasilacz też by trzeba jakiś obłędny...

 2. zwodowanie (autor: Qjanusz | data: 15/04/10 | godz.: 09:36)
  to jedyne mądre chłodzenie Fermiego.
  O prawdziwym OC nie ma mowy w ogóle.

  problem... cena karty z jedynym sensownym typem chłodzenia.
  O dostępności nie wspominając - dalej czekam na info z jednego sklepu z Allegro, kiedy będą mieli już kartę u siebie :-)


 3. R.i.P Fermi (autor: Mario2k | data: 15/04/10 | godz.: 20:55)
  Czekalem na Fermi pare miesiecy i w koncu kupilem Radka 5870 w wersji Vapor-X Toxic
  styknie na jakis rok poltora pewnie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.