Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 16 kwietnia 2010 
    

Saphire Vapor-X i Toxic w wersjach 2GB


Autor: Wedelek | źródło: Tech Connect | 08:04
Firma Saphire Technology zaprezentowała dwie nowe wersje Radeona HD 5870, wyposażonego w 2GB pamięci RAM typu GDDR5 i należącego do rodzin kart graficznych Vapor-X i Toxic chłodzonych z wykorzystaniem autorskiego systemu tej firmy. Vapor-X to technologia, której działanie przypomina rurki cieplne i opiera się na zasadzie parowania chłodziwa wewnątrz jednej z komór, które już jako para wodna unosi się do góry, natrafiając na chłodniejszą, wewnętrzną warstwę radiatora. W tym momencie następuje oddanie temperatury do miedzi i skroplenie się płynu. Kolejny etap jest identyczny jak w „zwykłych” układach chłodzenia i wykorzystuje wentylator do rozpraszania ciepła.

Proces ma charakter cykliczny i jak zapewnia producent jest idealnym konsensusem pomiędzy chłodzeniem wodnym, a powietrznym. Pod względem specyfikacji technicznej, oprócz powiększonej pamięci obie karty dysponują 1600 procesorami strumieniowymi oraz zapewniają wsparcie dla technologii DirectX 11, CrossFireX i ATI Eyefinity, podobnie jak ma to miejsce w kartach referencyjnych. Wersja Vapor-X od Toxic różni się natomiast taktowaniem podzespołów, które wynoszą odpowiednio 850/4800 MHz (GPU/pamięć) oraz 925/4900 MHz. Oba produkty są już dostępne w sieci przedsprzedaży i trzeba za nie zapłacić 425 Euro w przypadku wersji ze standardowymi zegarami i 449 Euro za model fabrycznie podkręcony.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.