Firma Kakai pracuje nad ciekawym projektem AllThingsD, będącym połączeniem dwóch wyświetlaczy dotykowych w formie tradycyjnej książki lub zeszytu. Projekt jest skierowany w stronę sektora edukacji gdzie miałby zastąpić tradycyjne książki. Sam producent nie ukrywa swoich ambicji konkurowania z obecną teraz i w przyszłości w tym segmencie konkurencją. Na razie nie wiadomo nic na temat specyfikacji technicznej, ale jest już niemal pewne że produkt będzie pracować pod dyktando systemu operacyjnego Linux. Docelowo dla tego produktu planowane jest uruchomienie sprzedaży podręczników w wersji on-line.
Na rozwój projektu firma zabezpieczyła już 10 milionów dolarów, ale nie wiadomo nic na temat możliwej daty premiery czy przewidywanej ceny.
K O M E N T A R Z E
i kolejne 10 milionów dolarów (autor: Qjanusz | data: 22/04/10 | godz.: 22:00) pójdzie w błoto...
albo nie:-) (autor: bwana | data: 22/04/10 | godz.: 22:47) Firma Kakai pracuje nad ciekawym projektem AllThingsD, będącym połączeniem dwóch wyświetlaczy dotykowych w formie tradycyjnej książki lub zeszytu. Urządzenie może zainteresować sektor edukacyjny w którym mogłoby zastąpić tradycyjne książki. Ambicją producenta jest konkurowanie na rynku produktów tego typu. Specyfikacja AllThingsD nie jest znana, ale jest już niemal pewne że produkt będzie sprzedawany z systemem Linux. Biznesową perspektywą projektu jest uruchomienie sprzedaży dedykowanych podręczników on-line.
Nie jest znana cena ani data premiery a budżet przedsięwzięcia wynosi dziesięć milionów dolarów.
Ech... (autor: stud3nt | data: 23/04/10 | godz.: 07:37) Sam czytnik ani system to żadna sensacja - prawie wszystkie znane mi czytniki e-booków pracują pod Linuxem, a sam czytnik też nowością nie jest - eDGe, Nook, Alex - te czytniki również łączą E-ink z ekranem LCD.
Nowością jest tu tylko plan sprzedaży podręczników, ale powiedzmy sobie szczerze - przy dzisiejszych kosztach produkcji takie urzadzonko (zakładam dwa ekrany 6") będzie kosztowało minimum 380$. Podręczników szkolnych kupuje się jeden komplet - ile to może być? 12? 20? W każdym razie nawet przy niższych cenach podręczników, ten gadżet będzie się bardzo długo zwracał.
Przy dzisiejszych zaporowych cenach czytników, mają one sens tylko dla zapalonych czytelników, ponieważ zwracają się dopiero przy około 50-60 przeczytanych książkach.
to zależy (autor: bmiluch | data: 23/04/10 | godz.: 09:20) ceny książek beletrystycznych na zachodzie to 5-20 euro;
książki fachowe ~50 euro;
Pisze "podręcznik"... (autor: stud3nt | data: 23/04/10 | godz.: 12:00) a zatem założyłem, że chodzi im o podręczniki szkolne.
Do fachowych publikacji to urządzenie jest... za małe, a przynajmniej jeśli prawidłowo oceniłem wymiary jego ekranów. Sądząc po wielkości przycisków, oba mają 6", a to wystarcza do beletrystyki, natomiast rysunki techniczne będą na takim ekraniku nieczytelne (a przynajmniej zmęczą wzrok dużo szybciej, niż zwykły papier). Tutaj potrzeba czytnika 10" minimum, a taki czytnik z dodatkowym ekranem LCD będzie kosztował powyżej 500 euro.
hehehehhehe ..... (autor: Cretino | data: 23/04/10 | godz.: 13:12) kolejna korporacja bedzie zarabiac na sprzedazy podrecznikow tym razem a tysiace drobnych ksiegarzy pojda z torbami :P
koncowy odbiorca nic na tym nie zyska :P
@stud3nt (autor: Grelcio | data: 24/04/10 | godz.: 12:31) Za same komplety szkolne zwróciłoby się to w przeciągu ~4-5 lat. Nie biorąc pod uwagę ewentualnych zakupów dodatkowych książek, bo z nimi zakup zwróciłby się mniej więcej w połowie krótszym czasie.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.