Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 20 lutego 2002 
    

Be Inc. skarży Microsoft


Autor: R4v | 13:37
(1)
Zapewne niektórzy z was znają system operacyjny BeOS. W założeniu miał on być systemem dla multimediów. Jednak nawet darmowa wersja BeOS'a nie zdobyła oczekiwanej popularności. W tej chwili z firmy Be Inc. nie zostało praktycznie nic, a resztki zamierza kupić Palm Inc. Gwoździem do trumny okazał się Microsoft. W związku z tym Be Inc. wystosowało pozew przeciw firmie z Redmond. Strat jeszcze nie ustalono, ale mogą one wynieść ponad miliard dolarów. W całej sprawie chodzi o pecety z dwoma systemami operacyjnymi (MS Windows i BeOS) na jednym komputerze. Taki sprzęt miał być wytwarzany przez Hitachi. Jednak po 'drobnej' perswazji ze strony Microsoftu, na dyskach znalazły się oba systemy, jednak bez bootloadera, który umożliwiłby uruchomienie BeOS'a. Jedynym wyjściem było własnoręczne przygotowanie dyskietki i zainstalowanie bootloadera. Microsoft został także oskarżony o spowodowanie zerwania umowy między Be a Compaq'em. Tak więc firma Gates'a została oskarżona o sabotowanie działań producenta BeOS oraz doprowadzenie do jej upadku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Tak, tak... (autor: Opos-brak rejestracji | data: 21/02/02 | godz.: 09:30)
    A Microsoft mial sie czego obawiac... Bo na przyklad Quake dzialal szybciej na BeOS niz Windows i Linux (na tym samym sprzecie :). Tak wiec widac ze nie zawsze lepsze jest gora. Czasem niestety bogatsze...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.