Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 28 kwietnia 2010 
    

Nowy zakup Apple


Autor: Wedelek | źródło: Neowin | 20:24
(1)
New York Times potwierdził, że Apple oficjalnie sfinalizowała przejęcie firmy Intrinsity, którą kupiła za sumę 121 milionów dolarów. Nowy zakup firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo to pochodzący z Austin w stanie Teksas producent mobilnych układów scalonych charakteryzujących się wysoką wydajnością i bardzo małym poborem prądu. To właśnie ten producent we współpracy z Samsungiem stworzył chipy, które można znaleźć w mobilnych urządzeniach koreańskiego giganta w dziedzinie elektroniki użytkowej. Pierwsze informacje o możliwym połączeniu obu spółek pojawiły się na początku kwietnia na stronie LinkedIn.

Jest wielce prawdopodobne że to właśnie Intrinsity stoi za chipem SoC A4, który był prawdziwą rewelacją w dniu premiery iPAD'a. Pytane o to Apple stwierdziło ustami swojego rzecznika Steve'a Dowlinga, że kupno mniejszych firm i technologii od czasu do czasu jest całkowicie naturalne i nie zamierza tego komentować ani zdradzać swoich planów z nowym zakupem związanych.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. bardzo dobry ruch... (autor: Qjanusz | data: 29/04/10 | godz.: 00:48)
    może za rok kupią sobie nVidię..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.