Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 30 kwietnia 2010 
    

Projekt Courier anulowany


Autor: Wedelek | źródło: Gizmoodo | 19:59
(7)
Firma Microsoft zadecydowała, że projekt rewolucyjnego, dwuekranowego tabletu internetowego jest zbyt innowacyjny i wstrzymał dalsze prace nad nim. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft Courier został skreślony przez szefostwo giganta z Redmond, ale nie podano oficjalnych powodów takiej decyzji. Nieoficjalne źródło twierdzi że do takiej decyzji walnie przyczyniła się premiera iPAD'a od Apple i jego świetne wyniki sprzedaży. To samo źródło twierdzi że urządzenie było już bardzo bliskie osiągnięcie statusu finalnego, a niektóre przyjęte w nim rozwiązania zostaną zaadaptowane w innych produktach tej firmy.

Dla sporego grona użytkowników może to stanowić nie lada rozczarowanie, tym bardziej, że pomimo iż Microsoft nie ogłosił oficjalnie wprowadzenia swojego produktu do masowej sprzedaży, to jednak do sieci sukcesywnie wypływały zdjęcia i materiały wideo prezentujące wspomnianą nowość.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. He he... Mogli skonsultować się ze mną pół roku temu - mówiłem to samo: (autor: Rhobaak | data: 30/04/10 | godz.: 20:08)
  za bardzo futurystyczny. Ale spokojnie, za kilka lat może urzadzenie tego typu rzeczywiście się pojawi. Tyle, że obstawiam, że logo na jego obudowie będzie przedstawiało częściowo skonsumowany owoc;)

 2. byly jakies "zdjecia (autor: daver | data: 30/04/10 | godz.: 20:13)
  i materialy video"? Jedyne co widzialem to (skadinad rewelacyjne) mockupy.
  Ktokolwiek twierdzi, ze skasowany zostal produkt bliski finalnemu musi byc idiota. iPad bylby skonczony, gdyby udalo im zrealizowac wizje, ktorymi nas raczyli.


 3. Szefostwo zdurniało?! (autor: Wujofefer | data: 30/04/10 | godz.: 20:47)
  Przecież iPad i wszystkie tego typu produkty obecne teraz na rynku to są nic nie warte gadżety dla dzieciaków a nie przydatne urządzenia.
  Courier jawił mi się jako produkt przełomowy, który nareszcie będzie mógł jednocześnie służyć do pracy jak i do zabawy, jedyny który mógłby zastąpić długopis i kartkę papieru. To byłby przełom. Jeśli urządzenie było bliskie ukończenia czemu tego nie wydali? Jeśli stoi za tym Balmer to tylko zwiększy moją nie chęć do tego człowieka. Facet psuje jedynie wizerunek firmy. Z Billa można było się po naśmiewać jednak, któż nie lubił genialnego "wujka". Balmer to gruby gbur wpychający się wszędzie, chce być "COOL" a tak na prawdę robi z siebie pajaca, sam nawet nie wie co się w jego firmie dzieje, bardzo często popełnia gafy, które potem reszta firmy musi odkręcać i psuje tym jej wizerunek. Widać bardzo chce być jak Steven Jobs ale mu to nie wychodzi.
  Gdyby tylko M$ zmienił prezesa na kogoś bardziej kompetentnego. W końcu Balmer nie jest programistą tylko ekonomistą. :/


 4. Wujofefer <- chyba nie wierzysz, że byli blisko ukończenia. (autor: Rhobaak | data: 30/04/10 | godz.: 22:47)
  Oficjalnie MS mówi:
  "At any given time, across any of our business groups, there are new ideas being investigated, tested, and incubated. It's in Microsoft's DNA to continually develop and incubate new technologies to foster productivity and creativity. The "Courier" project is an example of this type of effort and its technologies will be evaluated for use in future Microsoft offerings, but we have no plans to build such a device at this time."
  Czyli to była tylko koncepcja i analiza, skoro nawet nie próbowali z hardwarem. Nie wiem, kto wpadł na pomysł, że prace były zaawansowane.


 5. NIE BYLO ZADNYCH PRAC (autor: RusH | data: 30/04/10 | godz.: 22:50)
  bylo tylko video marketingowe z renderami ktore M$ wypuszcza ZAWSZE gdy boi sie konkurencji.

  Dla niewtajemniczonych proponuje poczytac o Cairo


 6. publicznie nie, ale prototypy beda miec (autor: coolart | data: 1/05/10 | godz.: 15:41)
  "dwuekranowego tabletu internetowego jest zbyt innowacyjny i wstrzymał dalsze prace nad nim."
  po pierwsze to nie zbyt innowacyjny bo prędzej czy później i tak wejdzie jak nie MS to inni to wprowadza poza tym co oni maja do innowacji. To tak jak bym powiedział ze Windows 7 jest zbyt innowacyjny jak na te lata i na ten sprzęt. kompletny bzdet bzdur. teraz widać ze MS chce kierować co kiedy i jaka innowacje wprowadzi. Poza tym nie wierze ze został wstrzymany, została tylko taka informacja wprowadzona od szefostwa i miało to znaczyć ze nie będzie dostępny publicznie ale w firmie na pewno będą takie mieć parę prototypów wiec i prace nad nim na pewno sa prowadzone ale już nie tak intensywnie


 7. ta, jasnee (autor: daver | data: 2/05/10 | godz.: 00:19)
  widziales mockupy? Sprzet to pikus, ale oprogramowac to... Na to trzeba lat i miliardy baksow. WinFS, na ktorym polegl MS to przy tym dziecinna igraszka.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.