AMD poszerzyło swoją rodzinę kart graficznych przeznaczonych dla profesjonalistów pracujących z materiałami video, grafiką komputerową lub dla menagerów o nowy produkt. Urządzenie oznaczone jako ATI FirePro RG220 charakteryzuje się 512 MB pamięci RAM oraz zgodnością z bibliotekami DirectX 10.1 oraz OpenGL 2.1. W przeciwieństwie do najwydajniejszych kart z tej serii od AMD nowość odznacza się kompaktowymi rozmiarami, niskim poborem mocy (TDP wynosi 35W) oraz pasywnym chłodzeniem zajmującym jeden slot w obudowie komputera. Na śledziu umieszczono pojedyncze złącze DVI oraz dwa Ethernet.
Producent podkreśla że rozwiązanie jest przeznaczone dla użytkowników, którzy szukają konsensusu pomiędzy wydajnością a zużyciem prądu i w konsekwencji mniejszym wydzielaniem ciepła. Karta pozwoli także budować pasywne komputery, co może być nie bagatelną zaletą w specyficznym środowisku gdzie w niedalekiej odległości od siebie pracuje większa ilość komputerów.
K O M E N T A R Z E
Po co (autor: Takkyu | data: 4/05/10 | godz.: 21:31) te dwa RJ45?
Innymi słowy pisząc, jest to możliwość przesyłu po IP np animacji FullHD. Jakiś czas temu słyszałem o tym na konferencji VMware. Określane jest to jako następca RDP. I nie sądziłem że tak szybko usłyszę o tym w produktach z półki dla zwykłych zjadaczach chleba.
Widać AMD w kwestii grafiki burzy kolejne góry lodowe. Tak trzymać!
@Takkyu (autor: Qjanusz | data: 4/05/10 | godz.: 22:00) druga RJka może posłużyć po podłączenia kolejnej takiej karty. Czyli mamy 2 karty połączone RJtką pracujące nie jak Crossfire, tylko jako 2 odrębne źródła, z których obrazy polecą tylko jedną sieciówką do portalu. Szczegóły masz na stronie AMD.
czym PCoIP różni się od terminali bezdyskowych? (autor: TheW@rrior | data: 5/05/10 | godz.: 08:26) Jest jakaś różnica między tym wynalazkiem a Terminalami bezdyskowymi, serwerem PXE i systemem np. Citrix?
Ciekawa tabelka "producenta" PCoIP (autor: TheW@rrior | data: 6/05/10 | godz.: 10:03) Głównie chodziło mi o te PCoIP vs System który możesz sobie załadować do sieciówki z którego zdalnie łączysz się z terminalem na windowsie. Jedna z nieścisłości w tej tabelce to np. brak CPU w kliencie, nie wspominają nic o tym że ten "klient bez CPU" musi mieć procesor PCoIP czyli co? CPU :D
@up (autor: Qjanusz | data: 6/05/10 | godz.: 23:15) "musi mieć procesor PCoIP czyli co"
coś co CPU nie jest, a raczej kawałkiem sprzętu do realizacji danej funkcji, jak np chip w sieciówce obsługujący TCP/IP. CPU to CPU. Na jego barki spada całość obliczeń i od niego zależy wydajność systemu. Procesor PCoIP realizuje tylko jedno zadanie i jest tak samo cały czas obciążony, przez to jest tańszy w produkcji, pobiera mniej prądu i jest dedykowany jednej funkcji.
Coś jak dedykowany układ NECa do dekodowania filmów z FullHD w małych lapkach kontra prądożerna kobyła ION, która min może robić to samo.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.