Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 21 lutego 2002 
    

Microsoft chce uszczelnić Windowsa


Autor: R4v | 16:33
(1)
Ponieważ reputacja Microsoftu ostatnimi czasy bardzo ucierpiała na skutek rozmaitych błędów w oprogramowaniu, firma postanowiła poprawić swój wizerunek. Ma w tym pomóc program Baseline Security Advisor. Ma on sprawdzać system pod kątem aktualności oprogramowania, 'słabych' haseł oraz dziur w systemie i programach Microsoftu. Według Jasona Shaw, pełniącego funkcję Product Manager, program ma przede wszystkim pomóc domowym użytkownikom w sprawdzeniu komputera. Nie wykluczone jest także używanie narzędzia przez administratorów. Oprogramowanie wciąż jest w fazie testów, ale Shaw zapowiada, że ma być dostępne do pobrania za darmo już w marcu. W związku z ostatnimi wpadkami produktów Microsoftu dotyczących bezpieczeństwa w firmie pojawiła się nawet notka Billa Gates'a, który nakazał usunięcie wszystkich możliwych błędów w programach. Dodatkowo 9 tys. programistów zostało w tym celu wysłanych na przeszkolenie w celu nauki bezpiecznych technik programowania. Kody źródłowe najważniejszych aplikacji zostały także poddane analizie przez zewnętrznych konsultantów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. chyba pęknę... (autor: shiryu-brak rejestracji | data: 22/02/02 | godz.: 09:28)
  //------------------------
  "W związku z ostatnimi wpadkami produktów Microsoftu dotyczących bezpieczeństwa w firmie pojawiła się nawet notka Billa Gates'a, który nakazał usunięcie wszystkich możliwych błędów w programach."
  //------------------------
  BRAWO!
  to niby oni te błędy z premedytacją kodowali ?!

  news z roku 1995 mógłby brzmieć :
  //------------------------
  ... w Microsofcie pojawiła się notka od
  samego Billa, nakazująca umieszczanie błędów w programach...

  :)
  //--------------------


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.