Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 27 maja 2010 
    

Dysk LaCie z szyfrowaniem AES i czytnikiem linii papilarnych


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 14:19
(1)
LaCie rozpoczyna sprzedaż nowych przenośnych dysków twardych HDD. Dyski noszą nazwę Rugged Safe i zdaniem producenta są jednymi z najbardziej wytrzymałych i najlepiej zabezpieczonych nośników dostępnych w sprzedaży. Dyski wyposażone są w wytrzymałą aluminiową obudowę wzmocnioną tytanem, z podwójnym systemem wewnętrznych amortyzatorów oraz sprężystym gumowym materiałem na krawędziach. Cała zawartość znajdującego się w niej 500GB dysku HDD szyfrowana jest 256-bitowym kluczem AES na podstawie odcisku palca ze zintegrowanego czytnika linii papilarnych. Jednocześnie odcisk palca jest jedyną możliwością uzyskania dostępu do danych.

Dyski mają złącza USB 2.0 oraz FireWire i są kompatybilne z systemami Windows i MacOS. Sugerowana cena detaliczna wynosi 189 USD. Producent udziela na dyski 3-letniej gwarancji.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. uwielbiam takie akcje (autor: RusH | data: 28/05/10 | godz.: 01:37)
    czytnik palca na skrzynce ktora ma na sobie setki odciskow tego samego palca bo przeciez noga jej z torby nie wyjmujesz :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.