Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 27 maja 2010 
    

Nowy czytnik e-book'ów od Acera


Autor: Wedelek | źródło: TechSpot | 20:43
(3)
Firma Acer zaprezentowała swój własny czytnik e-booków o nazwie LumiRead wyposażony w 7-calowy monochromatyczny wyświetlacz E-Inki pełną klawiaturę. Urządzenie będzie wyposażone w chipset oparty o architekturę ARM Snapdragon , 2GB pamięci podręcznej która może być poszerzona z wykorzystaniem slotu na kartę microSD a także moduł WiFi i 3G. Nowość od Acer'a oferuje również przeglądarkę internetową oraz skaner kodów ISBN, przeznaczony dla użytkowników którzy chcieliby kupić w sklepie internetowym pozycję, którą np. aktualnie przeglądają w bibliotece.

E-book od Acera będzie pracować pod kontrolą systemu Google Android. Produkt pojawi się w sprzedaży już w trzecim kwartale bieżącego roku, ale póki co cena pozostaje owiana tajemnicą.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. za wielki (autor: faf | data: 28/05/10 | godz.: 13:40)
  a co bedzie po obroceniu o 90st ?
  ja bym dal szufladke jak w komorkach - kalwiatura wyjezdza z pod spodu

  a najlepiej ekranowa na dotykowym e-inku
  choc to pogarsza kontrast i daje polyskliwy ekran


 2. fakt, duży. (autor: stud3nt | data: 28/05/10 | godz.: 17:41)
  Tym bardziej, że jak widać na przykładzie iRiver Story (ekran 6") można zrobić klawiaturę i nieznacznie tylko zwiększyć rozmiar czytnika.

  Wyjeżdżająca klawiatura znacznie zwiększy grubość i wagę czytnika, a to przecież mobilność jest jedną z jego największych zalet. Nie należy tego ograniczać.

  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem e-inku dotykowego; ten typ ekranu i tak ma już fatalny kontrast, nie trzeba go jeszcze bardziej pogarszać. I tak jest czytelny tylko w dobrym oświetleniu.

  Z dotykowymi ekranami lepiej się wstrzymać do premiery E-Inka 2.0 (już gotowy, ale muszą jeszcze wyprzedać zapasy starych ekranów...), który ma znacznie lepszy kontrast i czas reakcji. Wtedy dotykowy ekran nie zaszkodzi mu wiele.


 3. @faf (autor: bmiluch | data: 30/05/10 | godz.: 22:45)
  Wcale nie jest za duży. Ze zdjęcia i rozmiarów ekranu 7'' wychodzi, że całość ma wymiary około 215x125mm. To mniej niż format A5 - całkiem mały notes.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.