Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 31 maja 2010 
    

Asus pokazuje układ chłodzenia swojego "Boga"


Autor: Wedelek | źródło: Nordic Hardware | 07:55
(1)
Jakiś czas temu mogliście przeczytać na łamach TPC o najsilniejszej karacie graficznej ze stajni Asusa opartej na dwóch rdzeniach ATI Cypress. Specjalna wersja Radeona HD 5970 przybrała miano należące do greckiego boga wojny – Aresa i charakteryzuje się 4GB pamięci RAM typu GDDR5 oraz taktowaniem GPU i pamięci na poziomie odpowiednio 850 oraz 1200 MHz. Pozostałe elementy jeśli chodzi o ich ilość nie uległy zmianie. Dziś mamy okazję przyjrzeć się prawdziwej sile tej karty jaką jest potężny układ chłodzenia który bezpośrednio (styczność) odprowadza ciepło ze wszystkich newralgicznych miejsc PCB.

Całość składa się z dwóch bloków radiatorów wykonanych z miedzi i połączonych z miejscami styku w sumie ośmioma ciepłowodami, chłodzonych dość niestandardowym jak dla tych produktów wentylatorem otoczonym plastikową maskownicą, która ma wymuszać poprawny obieg powietrza. Ów wentylator zaskakuje swoimi rozmiarami a rozpiętość jego łopatek wynosi 10.5cm. Jest to bardzo dobre posunięcie ze strony producenta gdyż tego dzięki temu oferuje znacznie lepszy stosunek przepływu powietrza w stosunku do mniejszych braci, który może być nawet 6-krotnie lepszy i wynosi 120 CFM/38 dB. Z drugiej strony karty umieszczono specjalną, aluminiową płytkę która również styka się z całym PCB i podobnie jak elementy z drugiej strony płytki drukowanej bierze czynny udział w obniżaniu temperatury podzespołów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmmm (autor: Jacek_2004 | data: 31/05/10 | godz.: 12:19)
    "Jest to bardzo dobre posunięcie ze strony producenta gdyż tego dzięki temu oferuje znacznie lepszy stosunek przepływu powietrza w stosunku do mniejszych braci, który może być nawet 6-krotnie lepszy i wynosi 120 CFM/38 dB.".
    Nie jestem asem z języka polskiego, ale coś w tym zdaniu jest nie tak.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.